so 18.1.2020
MUZ

Baník s přehledem porazil Pohronie 4:1

Přesvědčivým vítězstvím 4:1 skončil souboj Baníku se slovenským FK Pohronie. Znamená to, že Baník se stává vítězem skupiny D letošního ročníku Tipsport ligy.

Utkání orámovaly dvě šance Milana Jiráska. Poprvé na sebe záložník Baníku výrazně upozornil v první půli. Po akci Davida Buchta, který s míčem na noze obešel snad čtyři hráče soupeře, jeho střelu, která by jinak nejspíše skončila v brance, nakonec dokázal zablokovat hráč Pohronie. A v samém závěru trefil Milan Jirásek břevno. A mezi těmito dvěma akcemi se zrodily všechny góly utkání. Svou mírnou územní převahu dokázal Baník zužitkovat poprvé ve 37. minutě. Timofej Barkov převzal v šestnáctce soupeře po přihrávce míč a výborně zakončil. O chvíli později byl faulován David Buchta a penaltu proměnil Patrizio Stronati.

Ve druhé půli, v níž trenér Luboš Kozel sestavu Baníku ještě více obměnil, Ostravané hru víceméně kontrolovali. Na 3:0 zvýšil a svůj zajímavý výkon tím korunoval David Buchta a teprve pak se střelecky prosadili hosté. Hlavou po standardní situaci snížil Patrik Abrahám. Ale konečné slovo měl Baník, konkrétně Lukáš Raab, jenž po několika minutách svého pobytu na hřišti šikovně usměrnil přímý kop, poslal míč pod břevno a stanovil konečné skóre.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

LUBOŠ KOZEL: "Jsem rád, že i naše mladší sestava si se soupeřem, který nebyl tak silný jako Žilina, poradila. Protože nikdy není jendoduché hrát do bloku. Ale góly jsme dali a poměrně jasně vyhráli. Takže spokojenost."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

18.
sobota
ledna
Baník VS Pohronie
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 37. Barkov, 42. Stronati z penalty, 74. Buchta, 88. Raab - 84. Abrahám. Rozhodčí: Machálek – Kotík, Dresler.
Diváci: 407

Sestavy

Baník

Budinský (46. Číž) - Celba (81. Zálešák), Procházka, Stronati, Fleišman - Buchta (87. Hasala), Kaloč, Jirásek - Barkov (87. Heller), Smola (81. Raab), Granečný.

Pohronie

Bárta – Hatok, Pavlík, Jacko, Župa, Blahút, Pellegrini, Poci, Mazan, Merlo, Čepo. Střídali: Tandir, Daniš, Abrahám, Dzurík, Mihálek, Matěj, Badolo, Mészáros.
66
Denis
Granečný
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
13
Roman
Potočný
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
7
Ondřej
Chvěja
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš