FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník s přehledem porazil Pohronie 4:1

18.01.2020 | Redakce

Přesvědčivým vítězstvím 4:1 skončil souboj Baníku se slovenským FK Pohronie. Znamená to, že Baník se stává vítězem skupiny D letošního ročníku Tipsport ligy.

Přátelská utkání, Tipsport liga, so 18.1. , stadion: TC Vista, diváci: 407
FC Baník Ostrava - Pohronie
4:1
(2:0)

Branky: 37. Barkov, 42. Stronati z penalty, 74. Buchta, 88. Raab - 84. Abrahám. Rozhodčí: Machálek – Kotík, Dresler.

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Číž) - Celba (81. Zálešák), Procházka, Stronati, Fleišman - Buchta (87. Hasala), Kaloč, Jirásek - Barkov (87. Heller), Smola (81. Raab), Granečný.

Pohronie: Bárta – Hatok, Pavlík, Jacko, Župa, Blahút, Pellegrini, Poci, Mazan, Merlo, Čepo. Střídali: Tandir, Daniš, Abrahám, Dzurík, Mihálek, Matěj, Badolo, Mészáros.

Komentář

Utkání orámovaly dvě šance Milana Jiráska. Poprvé na sebe záložník Baníku výrazně upozornil v první půli. Po akci Davida Buchta, který s míčem na noze obešel snad čtyři hráče soupeře, jeho střelu, která by jinak nejspíše skončila v brance, nakonec dokázal zablokovat hráč Pohronie. A v samém závěru trefil Milan Jirásek břevno. A mezi těmito dvěma akcemi se zrodily všechny góly utkání. Svou mírnou územní převahu dokázal Baník zužitkovat poprvé ve 37. minutě. Timofej Barkov převzal v šestnáctce soupeře po přihrávce míč a výborně zakončil. O chvíli později byl faulován David Buchta a penaltu proměnil Patrizio Stronati.

Ve druhé půli, v níž trenér Luboš Kozel sestavu Baníku ještě více obměnil, Ostravané hru víceméně kontrolovali. Na 3:0 zvýšil a svůj zajímavý výkon tím korunoval David Buchta a teprve pak se střelecky prosadili hosté. Hlavou po standardní situaci snížil Patrik Abrahám. Ale konečné slovo měl Baník, konkrétně Lukáš Raab, jenž po několika minutách svého pobytu na hřišti šikovně usměrnil přímý kop, poslal míč pod břevno a stanovil konečné skóre.

Ohlasy trenérů

LUBOŠ KOZEL: "Jsem rád, že i naše mladší sestava si se soupeřem, který nebyl tak silný jako Žilina, poradila. Protože nikdy není jendoduché hrát do bloku. Ale góly jsme dali a poměrně jasně vyhráli. Takže spokojenost."Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA