st 26.6.2024

Baník s Žilinou remizoval

I druhý přípravný zápas skončil nerozhodně. Baník se v Markvartovicích rozešel se slovenskou Žilinou výsledkem 1:1.

Baník měl lepší vstup do utkání a hlavně v první dvacetiminutovce hladově kroužil kolem soupeřovy brány. Už ve 4. minutě Daniel Holzer ideálně našel na malém vápně neobsazeného Erika Prekopa, který ale nestihl zakončit. Nádherně se zato ve 22. minutě opřel do odraženého balonu Michal Fukala a jeho ostrý projektil musel s obrovskou námahou zpod břevna vytáhnout gólman Belko.

Baníkovci neprolomili defenzívu Žiliny ani ze slibně rozjetého brejku ve 28. minutě: soupeř nejprve v zakončení zblokoval Davida Buchtu a vzápětí i dorážejícího Jiřího Boulu.

Žilinští ukázali větší produktivitu, ve 45. minutě si míč středem obrany píchl Bari, prošel až před Jiřího Letáčka, kterého pak technicky překonal.

O poločase Baník znovu vyměnil kompletně celou jedenáctku a v 54. minutě se konečně prosadil: Abdullahi Tanko posunul po zisku míče na útočné polovině balon na střed Filipu Kubalovi, který si ho navedl na pravačku a zhruba z dvaceti metrů umístěnou ranou k tyči vyrovnal.

Hned z další akce mohl otočit skóre Matúš Rusnák, který dostal křížnou přihrávku za obranu, ale jeho obstřel skončil těsně vedle tyčky. Podobně dopadl v 63. minutě Uchenna, jenž si ve vzduchu našel rohový kop a svou hlavičkou z malého vápna pak o kousek minul bránu.

Pavel Hapal: "Dnes jsme neměli tolik situací jako v nedělním utkání, ale průběh byl trochu podobný. První půle možná vyzněla trochu líp, ale i tak jsme si šancí a situací měli vytvořit více. Zatím ty situace neřešíme optimálně, přičítám to té únavě z prvního bloku přípravy. Na finální fázi budeme ještě pracovat. Výsledky pro nás v téhle fázi nejsou až tak podstatné, ty zápasy teprve přijdou."

26.
června
Baník VS Žilina

Branky: 54. Kubala (Tanko) - 45. Bari. Rozhodčí: Machálek - Dresler, Bureš.
Diváci: 350

I. poločas: Letáček - Fukala, Frydrych, Pojezný, Kpozo - Buchta, Klíma, Boula, Šín, Holzer - Prekop. II. poločas: Markovič - Juroška, Uchenna, Blažek, Šehić - Adediran, Kubala (66. Šín), Nogha, Grygar, Rusnák - Tanko.

MŠK Žilina

I. poločas: Belko - Minárik, Hubočan, Jaššo - Hranica, Gidi, S. Javorček, Bari - Ďatko, Prokop, Bile. II. poločas: Belaník - Leitner, Stojchevski, Mynář - Hranica (60. Kopásek), Drame, Šnajder, Bari (60. D. Javorček), Ďatko (60. Kaprálik), Bile, Badjie.