pá 28.11.2014

Baník remizoval se Slavií 0:0

V mrazivém večerním počasí se diváci na Bazalech branek nedočkali. Baník se rozloučil s rokem 2014 bezbrankovou remízou se Slavií Praha. Páteční předehrávka 16. kola Synot ligy přitom přinesla hodně zajímavých momentů na obou stranách, navrch však měli buď brankáři Pavlenka s Rakovanem, nebo nepřesná muška zakončovatelů.

Baník nastoupil se dvěma změnami v sestavě. Vykartovaného Baránka nahradil ve středu obrany Kaša. V útoku zase namísto zraněného Azeveda nastoupil Narh, jemuž vypršel trest za žluté karty. Se začátkem zápasu přišla stoprocentní šance Slavie. Prošek se znenadání ocitl za ostravskou obranou, postupoval sám na brankáře Pavlenku, ale ten proti jeho zakončení vytáhl excelentní zákrok.

Baník odpověděl ve 4. minutě poté, co se Greguš uvolnil ve středu pole a střelou z třiadvaceti metrů protáhl brankáře Rakovana. Ten jeho střelu jen vyrazil do míst, kam dobíhal Narh. Jenže před dotírajícím útočníkem Baníku včas odkopl míč Latka.

Událostmi úrodné chvíle pokračovaly. V 9. minutě Štěpán utekl po levé straně a zpětnou přihrávkou vybídl do gólové šance Lindpereho. Estonec ale napálil gólmana a odražený míč poslal Kukec do nikterak nebezpečných míst. O dvě minuty později Lindpere zahrával rohový kop, ale ani tentokrát Baníku nepřálo štěstí,Stronatiho hlavičku totiž Rakovan reflexivně lapil a následný závar Slavia přečkala.

Baník uzavřel Slavii na vlastní polovině, hru domácích režíroval defenzivní středopolař Mensah. Ghanský záložník ve 14. minutě vymyslel průnikovou přihrávku na krajana Narha, ten vtipnou patičkou uvolnil Frydrycha, jenže před ním slávisté odkopli míč do bezpečí. Ve 28. minutě Lindpere obehrál dva obránce, centroval na zadní tyč, kam si naběhl Frydrych. Pravému bekovi Baníku však střela nesedla a mířil mimo.

V závěru prvního poločasu o sobě dala vědět Slavia. Nejlepší hráč Slavie, Gruzínec Kenia, vycvičil ostravské obránce,avšak ti nakonec nebezpečnou chvíli před vlastní brankou s vypětím všech sil zvládli. O čtyři minuty později Baník zachránila tyč, kterou hlavičkou trefil Škoda po Proškově centru. První poločas, ač byl bohatý na zajímavé momenty, skončil bezbrankovou remízou.

Očekávané se stalo skutečností v 54. minutě, kdy místo Lindpereho nastoupil Baroš. V 64. minutě se útočník Baníku mohl stát hrdinou, když mu Holzer předložil přihrávku na malé vápno. Jenže gólovou šanci neproměnil. Baník ve snaze prolomit střelecké prokletí občas zapomínal na zadní vrátka. Toho mohl využít Škoda, když postupoval sám na Pavlenku. Ostravský brankář ale v minisouboji zvítězil.

V poslední dvaceti minutách zápasu Baník dvakrát zahrozil z přímého kopu. Frydrychova tečovaná pumelice minula břevno a Gregušův pokus skončil v náručích Rakovana. A když se v 89. minutě neujala ani Narhova křížná střela, rozešly se oba týmy smírně 0:0.