FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník remizoval s Mattersburgem 1:1

22.03.2018 | Redakce

Baník vyplnil reprezentační přestávku přípravným utkáním s SV Mattersburg a s šestým celkem rakouské bundesligy se rozešel smírně 1:1. Na útulném stadionku a výborně připravené přírodní trávě v jihomoravském Lanžhotě se Baník dostal do vedení zásluhou kuriozního vlastence Rakušanů, kteří ale ve druhé půli svou územní převahu přetavili ve spravedlivé vyrovnání.

Příprava, Lanžhot, čt 22.3. , stadion: Lanžhot, diváci: 200
FC Baník Ostrava - SV Mattersburg
1:1
(1:0)

Branky: 37. vlastní – 64. Rath.

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Šustr) – Pazdera, Procházka (46. Azackij), Šindelář (46. Psyché), Helešic (60. Lehnert) – Fillo (46. Bolf), Hlinka (60. Dendis), Hrubý (46. Jirásek), Stáňa (60. Kania) – Diop (46. Mičola) – Poznar (68. Diop).

SV Mattersburg: Casali (60. Böcskör) - Höller (80. Hart), Malic, Mahrer (60. Ortiz), Novak (60. Rath) - Jano, Erhardt (46. Milici) - Okugawa (80. Sanchez), Seidl (60. Sittsam), Renner (60. Gruber) - Bürger (46. Pink).

Komentář

Bez drobně zraněných Milana Baroše, Jana Laštůvky, Jiřího Fleišmana, Dyjana Carlose de Azeveda a Petra Bredy se rozhodl trenér Bohumil Páník dát šanci přičichnout velkému fotbalu i mladým odchovancům z juniorky Jakubu Bolfovi, Lukáši Lehnertovi, Davidu Dendisovi a Lukáši Kaniovi, kteří se na trávník dostali ve druhém poločase.

Prvních pětačtyřicet minut se neslo ve zcela vyrovnaném tempu a jen s minimem vyložených příležitostí. Ty první si vypracoval Baník ve 32. minutě: Bronislav Stáňa křížnou hlavičkou nechal vyniknout gólmana a následnou dorážku Dameho Diopa z brankové čáry vykopl rakouský obránce. Štěstěna ale účty s Baníkem srovnala o pár minut později. Jeden z hráčů Mattersburgu vracel balon na gólmana, kterému však míč o drn přeskočil nohu a skončil v síti.

Kouč Páník vyslal do druhé půle výrazně obměněnou a od 60. minuty i omlazenou sestavu, kterou pak zkušenější soupeř přece jen dostal pod územní tlak. Baníkovci odolávali s výjimkou jediné situace – v 64. minutě se centr ze strany dostal na zadní tyč, kde ho Rath hlavičkou z malého vápna poslal do sítě.

Další šance si ovšem Rakušané z převahy nevytvořili a utkání s minimem příležitostí skončilo remízou.

Ohlasy trenérů

BOHUMIL PANÍK : „Soupeř byl silný, agresivní, rychlý. První půle měla z naší strany parametry, hráli jsme s Mattersburgem vyrovnanou partii. Pak jsme tam poslali naše mladé kluky, kteří ještě nejsou 'ohraní' v dospělém fotbalu a nemají takové zkušenosti, a bylo to pro ně obrovsky poučené především z taktického hlediska. Já jsem rád, že si to mladí osahali a určitě mě nezklamali. Soupeř nás ve druhé půli přehrával. Pro nás výborný zápas, který mi ukázal dost před utkání s Jihlavou.“Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA