pá 17.10.2014

Baník remizoval s Jihlavou 0:0

Spravedlivou remízou 0:0 skončil páteční zápas 11. kola Synot ligy, ve kterém Baník přivítal na Bazalech Jihlavu. Největší událostí tohoto nepříliš pohledného mače byl bezesporu návrat Milana Baroše na českou prvoligovou scénu. Zkušený útočník mohl dokonce rozhodnout, ale v nastaveném čase mu v zakončení nepřálo štěstí.

Po úvodním vzájemném oťukávání přišla 6. minuta a s ní individuální akce Kukece, která pokračovala centrem na zadní tyč,kde nabíhal Holzer. Nadějné zakončení levého beka Baníku ale jihlavská obrana zneškodnila. Kukec měl vzápětí prsty v další šanci, tentokrát ovšem na opačné straně. Po jeho zaváhání v rozehrávce pádili Jihlavští v přečíslení na ostravskou branku, fantastický obranný zákrok Greguše ale zneškodnil hostům gólovou šanci.

Před brankou Baníku přituhovalo, Jihlava nebojácným výkonem zaskočila domácí, kteří letos na takový scénář nebývají zvyklí. Alespoň ne na Bazalech. Ve 27. minutě kopala Jihlava roh, na který si naběhl Šourek a nebezpečně hlavičkoval. Bravurní zákrok vytáhl gólman Pavlenka. Čerstvý reprezentant se o minutu později zaskvěl proti tvrdé ráně Kučery.

Nástup do druhého poločasu měl Baník o poznání lepší. Narh přistrčil na Lindpereho a ten překvapivě z otočky vypálil. Jenže do míst, kde stál připravený brankář Jihlavy. Další šance zkušeného estonského záložníka byla o poznání větší. Kukec překvapivou rozehrávkou standardní situace obalamutil jihlavské obránce, Frydrych v tísni posunul na Lindpereho, ale ten zakončoval až z moc velké blízkosti. Skulinku v jihlavské brance tudíž nenašel.

Kukec byl v 60. minutě strůjcem další velké příležitosti Baníku, jeho parádu z přímého kopu Hanuš jen s námahou vyrazil, pomoci mu musel spoluhráč. V nastoleném trendu Baník dále nepokračoval, u slovo se opět přihlásila Jihlava, jejíž šikovní ofenzivní hráči, zejména Harba, nutili obranu Baníku k neustálé pozornosti.

Za bouřlivého potlesku a sborového vyvolávání, jako už poněkolikáté v pátečním zápase, nastoupil v 74. minutě ostravský navrátilec, slavný útočník Milan Baroš. Dvaatřicetiletý Baroš ukázal za krátký pobyt na hřišti několik nadějných momentů a v nastaveném čase mohl rozhodnout. Po průniku Šichora dostal přihrávku na malé vápno, ale střelu mu zablokoval jeden z protihráčů. Baník na Bazalech remizoval 0:0 a připsal si do tabulky Synot ligy osmnáctý bod.