Baník prohrál v Hradci Králové 0:1

09.05.2015 | David Kubáň

Baník pokračuje v jarních nezdarech. V sobotním utkání 27. kola Synot ligy prohrál na hřišti Hradce Králové 0:1. O zaslouženém vítězství domácího mužstva rozhodl v 56. minutě Daniel Trubač. Baník nedal v lize gól už 377 minut.

Synot liga, 27.kolo, so 9.5. , diváci: 2264
FC Hradec Králové - FC Baník Ostrava
1:0
(0:0)

Branka: 56. Trubač. Žluté karty: Mareš – Helešic, Jirásek. Rozhodčí: Královec – Kotík, Štěrba.

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Križko, Nosek (78. Chleboun), Mareš – Halilovič (63. Malinský), Trubač, Černý, Čermák – Dvořák (77. Petrus), Vaněček.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Helešic – Jirásek, Mišák, Kukec – De Azevedo (81. Zapata), Sukup (69. Foltyn), Narh (61. Šašinka).

Komentář

Baník jel do Hradce Králové s cílem dávat góly, ale v souboji dvou nejméně produktivních týmů nejvyšší soutěže se stejně jako v předchozích zápasech při svém útočném snažení trápil. První šanci zápasu si vypracoval Hradec, po centru Trubače pálil z voleje Vaněček a orazítkoval tyč ostravské branky.

V 15. minutě Kukec překonal hradeckého Koubka, ale gól mu nebyl uznán pro údajné ofsajdové postavení. Herně vyrovnaný zápas v prvním poločase příliš zajímavých momentů nenabídl. Černý po dobře sehrané akci s Dvořákem tvrdě vypálil, ale minul bránu. Baník v odpovědi zahrozili po de Azevedově hlavičce, která skončila v náručí Koubka.

Ve druhém poločase Hradec převzal inciativu a začal Baník přehrávat. Vyústěním byl vedoucí gól v hostující síti. Po nedorozumění Pavlenky a Štěpána otevřel skóre mladík Trubač, běžela 56. minuta zápasu.

V 65. minutě mohli královéhradečtí fotbalisté vést o dvě branky, po nádherné Marešově pumelici se však skvělým zákrokem blýskl Pavlenka. I v dalších minutách druhé půle byli ostravští fotbalisté blíž inkasované brance, než vyrovnání. V 83. minutě ale střídající Malinský v dobré pozici netrefil branku. Zápas tak skončil vítězstvím domácích 1:0.