FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník přehrál třetiligovou Odru 5:0

08.02.2017 | Redakce

Rozdíl soutěže byl vidět – Baník ve středečním přípravném utkání porazil na umělé trávě ve Vratimově třetiligovou Odru Petřkovice hladce 5:0. Houževnatý tým z MSFL odolával půlhodinu, než jeho obranu prolomil Matěj Helešic. Svůj trvalý tlak pak favorit ještě čtyřikrát vyjádřil ve druhém poločase. U tří branek byl Dyjan Carlos De Azevedo.

Příprava, přát., st 8.2. , stadion: umělá tráva Vratimov, diváci: 70
Odra Petřkovice - FC Baník Ostrava
0:5
(0:1)

Branky: 31. Helešic, 58. De Azevedo, 59. Mičola, 72. Nerad, 84. Hlinka z penalty.

Odra Petřkovice: I. poločas: Buček – Sporysz, Švancer, Staněk, Hrdlička – Špavelko, Levčík – Neumann, Baranek, Václavík – Halaška. II. poločas: Buček – Polášek, Bialek, Staněk (66. Drozd), Švancer (66. Hrdlička) – Dydowicz – Neumann (66. Sporysz), Baranek, Malý, Halaška (66. Siekiera) – Ptáček.

FC Baník Ostrava: Chmiel – Celba, Breda, Meščaninov, Hučko – Pekár (46. Nerad), Hlinka, Mičola (64. Ožvolda) – Smékal (46. Mondek), Urgela (46. De Azevedo), Helešic (46. Stáňa).

Komentář

Na rozměrově menším hřišti si Baník mohl dosyta otestovat hru na přehuštěném prostoru. Možností na rychlý vedoucí gól pohrdl Mičola, který nikým neatakován z malého vápna přestřelil bránu. A tak se v mrazivém počasí baníkovci zaradovali teprve v 31. minutě, když centr Urgely umístil ve skluzu z úhlu do sítě Helešic.

Baník, který z různých důvodů musel oželet účast osmi hráčů, do druhé půle poslal čtyři čerstvé tváře a především rychlost ofenzivního tria Mondek, De Azevedo, Stáňa na Petřkovické platila. Drobný Brazilec v ostravském dresu se v 58. minutě po pravé straně prokličkoval do vápna a křížnou ranou po zemi podruhé překonal brankáře Bučka. Neuplynula ani minuta a De Azevedo tentokrát dalším individuálním průnikem do šestnáctky nabil na třetí gól Mičolovi.

V malém ostravském derby měl favorit v závěru už výrazně navrch, ale další góly vinou špatné koncovky přibývaly pomalu. Prosadil se po Mondekově centru z pravého křídla v 72. minutě na malém vápně Nerad a po faulu na De Azeveda uzavřel brankový účet z pokutového kopu Hlinka.

Ohlasy trenérů


VLASTIMIL PETRŽELA: „Těžko jsme sháněli hřiště na tohle utkání. Tráva tady byla výborná, ale hřiště bylo malinké. Kluci se snažili hrát rychle, hlavně ve druhé půli dávali balon rychle od nohy. Druhá půle byla dobrá. Byl to takový trénink na malém prostoru pod tlakem. Hlavně jsem rád, že se nikdo nezranil.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA