út 12.5.2020
MUZ

Baník porazil v tréninkovém utkání Vítkovice

Vítězstvím Baníku 2:0 skončilo tréninkové utkání výběru trenéra Luboše Kozla proti druholigovým Vítkovicím. O góly Baníku se podělili Patrizio Stronati a Tomáš Smola.

Utkání se hrálo za zavřenými dveřmi za chladného počasí na stadionu ve Vítkovicích, Baníku v něm scházeli rekonvalescenti Milan Baroš, Daniel Holzer a Martin Fillo. V brance se vystřídali Viktor Budinský a Lumír Číž.

První velkou možnost měli domácí, Roman Holiš trefil blízka tyč. Ve 38. minutě se po centru Filipa Kaloče zblízka prosadil hlavou Patrizio Stronati a Baník vedl. Víc vzruchu vyrovnaný první poločas nenabídl, druhá půle byla na šance bohatší.

Vynikající zákrok předvedl vítkovický gólman Tomáš Netolička proti tutovce Romana Potočného, jemuž do šance přihrál Rudolf Reiter. Potočného gólovou ránu vyrazil Netolička takřka zázračně. 

Do břevna se pro změnu v 67. minutě trefil mladík Vojtěch Wojatschke, který se na hřiště dostal v průběhu druhé půle. 

Gól, který Baníku definitivně zajistil vítězství, vstřelil o chvíli později Tomáš Smola, jenž se v šestnáctce Vítkovic prosadil především díky svému důrazu. Míč do branky doslova propasíroval. Nejdřív přes brankáře, a pak i přes bránícího hráče Vítkovic.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

LUBOŠ KOZEL: “Jsem rád, že máme za sebou první zápasovou zkušenost po dlouhé době. Zatím jsme absolvovali jeden plnohodnotný trénink na velkém hřišti, pak přijdete do zápasu a stejně zjistíte, že to je úplně něco jiného. Kdybych měl hodnotit vlastní výkon, což ještě nechci, tak bych spokojen nebyl, protože to bylo málo. Ale to dnes nebyl úplně ten hlavní cíl. Jsem rád, že jsme to sehráli a že si pomalu zase zvykáme na velké hřiště.”

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

12.
úterý
května
Vítkovice VS Ostrava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 38. Stronati, 73. Smola.

Sestavy

Vítkovice

Květon (46. Netolička) - Celba, Plesník, Holiš, Helebrand - Putyera, Ožvolda, Chvěja, Kania - Matoušek, Macej. Střídali: Cverna, Motyčka, Šindler, Bolf, Dujsík.

Ostrava

Budinský (46. Číž) - Zálešák (46. Mooc), Pokorný (31. Procházka), Stronati (61. Pokorný), Fleišman (46. Lalkovič) - Kaloč (61. Wojatschke), Kuzmanovič (46. Drozd), Jirásek (46. Jánoš) - Reiter (61. de Azevedo), Šašinka (46. Smola), de Azevedo (31. Potočný).
31
Ondřej
Šašinka
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanovič
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc