FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník porazil na soustředění Znojmo 3:1

01.07.2017 | Redakce

I druhý přípravný zápas přinesl Baníku výhru 3:1. Po Karviné zdolal na soustředění v Kroměříži navlas stejným poměrem i druholigové Znojmo. Skvěle se v novém působišti uvedly obě nové tváře: Tomášové Poznar a Hykel hned v prvním utkání v modrobílých barvách zaznamenali gól, třetí branku přidal navrátilec z hostování v Popradu Jakub Šašinka.

Příprava, Kroměříž, so 1.7. , stadion: Kroměříž, diváci: 650
1.SC Znojmo FK - FC Baník Ostrava
1:3
(1:2)

Branky: 44. Teplý z penalty - 9. Poznar, 41. Hykel, 69. J. Šašinka.

1.SC Znojmo FK: Štěpanovský (46. Koukal) – Helísek (46. Pospíšil), Malár, Mezlík, Cihlář, Chereda (61. Malík), Hladík (79. Štrombach), Njire (46. Urbančok 72. Palutka), Teplý (69. Badinský), Javůrek, Yunis.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Šustr – Sus, Breda, Zápotočný, Celba – Hykel, Hlinka, Pekár, Stáňa – Smékal, Poznar. II. poločas: Chmiel – Celba, Jakubov, Šindelář, Helešic – Sus (73. Breda), Panić, Hrubý, Hykel – Baroš, J. Šašinka.

Komentář

Radim Kučera dodržel slovo a vyjma lehce zraněných De Azeveda, Mondeka a rekonvalescentů Mičoly s Mešaninovem poslal do zápasů všechno zdravé. Baník před šesti stovkami fanoušků na vedoucí gól nečekal dlouho: už v 9. minutě poslal Smékal míčem za obranu do sóla Poznara, který přehodil gólmana a do prázdné branky otevřel skóre.

Další šanci Poznar ve 28. minutě nezužitkoval a na druhé straně pak dvakrát Teplým nebezpečně zahrozilo i Znojmo. Ale úspěšný byl znovu až Baník. Stáňa píchnul ve 41. minutě balon do běhu Hykelovi, který se tváří v tvář brankáři podélnou střelou nezmýlil. I Znojmo však ještě před obrátkou kontrovalo z pokutového kopu Teplým.

Do druhé půle vyběhnul i Baroš a s chutí i přehledem hlavně připravoval šance spoluhráčům. Jednu sám hned krátce po startu nevyužil, když jeho střela po pohotové zasekávačce lízla tyčku, ale v 69. minutě ho střelecky zastoupil Jakub Šašinka, který po další přímočaré akci křížnou střelou pokořil znojemského gólmana potřetí. Poslední slovo mohlo patřit znovu Barošovi, ale i v další velké šanci mu ke gólu chyběly centimetry.

Ohlasy trenérů


RADIM KUČERA: „Znovu jsme střídali dobré okamžiky se špatnými. Nevím, jestli to je z přemíry aktivity a snahy, ale někdy se dopouštíme lehkých ztrát a chyb. Jsem ale rád, že hráči to odjezdili a nikdo se nezranil. Pro útočníky je vždycky pozitivum, když dají gól. Zvláště pro ty nové, co přijdou do nového klubu. Ale líbili se mi všichni i tím, jak hráli. Tomáš Hykel je pracovitý, v náběhu, vyšťavil se, i Kuba Šašinka na mě působí velmi dobrým dojmem, podržel dnes hodně míčů."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA