ne 14.9.2014

Baník porazil Mladou Boleslav 1:0

Baník si před zraky reprezentačního trenéra Pavla Vrby napravil reputaci z vysoké porážky v Liberci, když po pohárovém postupu přes Frýdek Místek vyhrál i v Synot lize,Mladou Boleslav porazil zaslouženě 1:0. O třetím letošním ligovém vítězství modrobílých rozhodl v prvním poločase Marek Šichor.

Rozhodující moment celého utkání se zrodil po pěkné akci ve 20. minutě utkání. Lindpere hlavou přihrál Šichorovi, který si z druhé vlny skvěle naběhl za obránce Mladé Boleslavi. A v nájezdu na brankáře Hrušku si počínal bravurně, když uklidil míč přesně k levé tyči. Baník tak proměnil ve vedoucí branku svou první vážnější příležitost. Do té doby se hrál opatrný fotbal po obě šestnáctky.

S vedoucím gólem vzrostla sebedůvěra domácích fotbalistů. Ti rázem vystupňovali aktivitu před mladoboleslavskou brankou. Byl to právě autor první trefy Šichor, kdo se mohl opět vyznamenat. Záložník Baníku si uvnitř šestnáctky zpracoval Kukecův centr a vzápětí vypálil. Jeho střelu ale hosté zblokovali na roh.

Další šance Baníku, která přišla o pár chvil na to, byla stoprocentní. Ostravská družina skvělou kombinační akcí rozebrala hosty, míč doputoval ke Štěpánovi, ale ten Hrušku nepropálil. Byť měl i čas na to, aby se ho zeptal, kam to chce. Ještě před šancemi Šichora a Štěpána zahrozila ve 26. minutě Mladá Boleslav. Po rohovém kopu zblízka hlavičkoval Navrátil, Pavlenka ale potvrdil,že na čáře je král a proti jeho střele skvěle zakročil.

Ve druhém poločase Mladá Boleslav nepůsobila dojmem, že chce s nepříznivým stavem něco udělat, což bojovně laděnému Baníku vyhovovalo. V 89. minutě mohl baníkovské vítězství stvrdit de Azevedo, ale v nájezdu mu pokus o obstřelení nevyšel a mladoboleslavskou branku minul.