FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník podlehl Olimpiku Doněck 0:3

06.02.2018 | Redakce

Loučení s Belekem mělo hořkou příchuť. Baník ve svém čtvrtém utkání na herním soustředění v Turecku podlehl ukrajinskému celku Olimpik Doněck 0:3 a před generálkou se Slavií musí výběr trenéra Radima Kučery zpytovat svědomí.

Příprava, Belek, út 6.2. , diváci: 0
FK Olimpik Doněck - FC Baník Ostrava
3:0
(1:0)

Branky: 8., 53., 67. Belenkij.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (63. Breda), Šindelář, Psyché (46. Procházka), Fleišman - Hlinka (72. Mičola) – Fillo, Diop, Jirásek (46. Hrubý), Granečný (46. de Azevedo) – Poznar.

Komentář

Přestože výše porážky je výmluvná, do přestávky měl Baník na perfektně střiženém pažitu resortu Hotelu Belconti místy i výraznou územní převahu. A to navzdory tomu, že už v osmé minutě přišla ledová sprcha Olimpiku. Baník zahrával roh, ale do otevřené obrany podnikli Ukrajinci smrtící výpad zakončený přesnou střelou k tyči.

Baník měl v utkání, které se po dohodě obou stran odehrálo za zavřenými dveřmi, přinejmenším tři možnosti ke srovnání. Po průniku Martina Filla jeho projektil gólových parametrů v poslední chvíli zblokoval stoper a parádní trefa nůžkami Dameho Diopa ze 43. minuty neplatila pro sporný ofsajd. Diop byl blízko vyrovnání i ve 48. minutě, ale po rychlém přenesení hry na útočnou polovinu jeho rána o pár decimetrů minula cíl.

Jestli měl šestý tým ukrajinské ligy něco precizně zvládnuto, pak rychlý přechod do útoku. V 53. minutě přešel do dalšího kontru, na pár přihrávek se dostal za obranu a osamocený Jan Laštůvka byl znovu bez šance. Z dobře sehraného přečíslení přidal v 67. minutě Doněck třetí gól, a ke korekci porážky nevedly ani další pokusy Diopa a de Azeveda.

Ohlasy trenérů


RADIM KUČERA: „První poločas nebyl po herní stránce špatný. Měli jsme od nějaké patnácté minuty docela výraznou územní převahu a pár situací, které se daly gólově dotáhnout. O neuznaném gólu můžeme polemizovat, pokud to byl ofsajd, pak milimetrový, ale rozhodčí tak rozhodl a já to akceptuji. Co mě ale naštvalo pořádně, byl inkasovaný gól, který jsme si nechali dát po standardní situaci na útočné polovině. Soupeř prokázal v přechodové fázi, a nejenom v ní, kvalitu, ale druhá půle už byla z naší strany horší.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA