FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník podlehl Lokomotivu Plovdiv 0:1

02.02.2018 | Redakce

Baník v třetím utkání na soustředění v Turecku podlehl Lokomotivu Plovdiv 0:1. Jediný gól padl do ostravské sítě po nešťastném zásahu obránce Jiřího Fleišmana v 17. minutě. Baníkovci byl nejblíže gólu ještě chvíli předtím, když Milan Jirásek orazítkoval břevno.

Příprava, Belek, pá 2.2. , diváci: 0
Lokomotiv Plovdiv - FC Baník Ostrava
1:0
(1:0)

Branky: 17. Fleišman vlastní. ČK: 87. Poznar.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (46. Šustr) – Pazdera (59. Breda), Psyché (59. Pokorný), Šindelář (59. Azackij), Fleišman (59. Helešic) – Hlinka – Fillo (46. Mičola), Jirásek (46. Poznar), Hrubý (46. de Azevedo), Granečný (46. Stáňa) – Diop (59. Sus).

Komentář

Baník musel za třetím soupeřem mimo Belek do patnáct minut vzdáleného resortu Titanic Lara Field a v úvodní desetiminutovce čelil ofenzívě svižně hrajícího Lokomotivu. Přesto měl první trefu na hlavě Martin Šindelář, leč po standardní situaci hlavičkoval z malého vápna kousek vedle tyče. Také z počáteční iniciativy Bulharů přišla gólová šance, kterou ale Jan Laštůvka v 7. minutě bravurně zlikvidoval.

Baníkovci po startovací desetiminutovce přece jen zabrali a málem šli do vedení, ale Jiráskovu vyvedenou ránu z dvaceti metrů za zkoprnělým gólmanem zastavilo břevno. Záhy nastal klíčový moment utkání: centr z křídla ve snaze odvrátit před nabíhajícím útočníkem Fleišman svou slabší pravačkou nešťastně uklidil do vlastní brány a protipohybu Laštůvky, který neměl sebemenší nárok pohromě zabránit.

Lokomotiv byl v prvním poločase více u balonu a na hrbolatém terénu i o něco přesnější v kombinaci a Baníku se povedlo srovnat krok až ve druhé půli. Vyložené šance ale jeho snažení chyběly. Byť měli Slezané v závěru opticky navrch, už v předfinální fázi až příliš kazili a přes bulharskou defenzívu se jim vyrovnávací gól vstřelit nepovedlo. Zápas s minimem příležitostí proto skončil těsnou porážkou.

Ohlasy trenérů


RADIM KUČERA: „O výsledku rozhodl jeden smolný vlastní gól. Čekal jsem ale od toho trošičku více. Soupeř byl v první půli kvalitní, ve druhé už ale jen bránil a čekal na svou šanci. My jsme dnes vyprodukovali strašnou spoustu jednoduchých ztrát, které nás stály hodně sil. Řadu situací jsme měli vyřešit líp.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA