ne 6.3.2016

Baník podlehl Dukle Praha 1:2

Fotbalisté Baníku Ostrava nenavázali na předchozí jarní domácí vítězství nad Zlínem, když v nedělním utkání 20. kola podlehli Dukle Praha 1:2. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Baník se ujal vedení zásluhou Hrubého, ještě do poločasu však skóre otočili Vrzal s Bergerem.

Oproti minulému utkání se Slavií nastoupil Baník se čtyřmi změnami v sestavě. Trenér Vlastimil Petržela dal mezi třemi tyčemi opět důvěru Františku Chmielovi, v obraně Martin Dostálovi a v záložní řadě uzdravenému Richardu Lásikovi a Robertu Hrubému. Tato čtveřice hráčů tak v základní sestavě nahradila Vojtěcha Šroma, Josefa Celbu, Arťoma Mešaninova a Dana Ožvoldu, kteří hráli v minulém kole.

Úvodní minuty patřily energicky hrajícím baníkovcům. Ve 2. minutě se Dostál prezentoval zajímavým střeleckým pokusem, který jen těsně minul břevno hostující branky. Baník měl v úvodní čtvrthodině navrch a své snažení korunoval v 18. minutě, kdy Městský stadion vybouchl nadšením po brance Hrubého.

Záložník Baníku jakoby si před rozehráním přímého kopu nerozuměl s Holzerem, ale opak byl pravdou, Hrubý totiž následně napálil míč přesně na zadní tyč, kam se brankář Hroššo natahoval marně. A mohlo být ještě veseleji. Ve 24. minutě Hrubý z rohového kopu nacentroval na Lučiće, s jehož přízemní střelou si však Hroššo poradil.

A tak ve 26. minutě udeřili hosté. Vrzal před pokutovým územím obehrál Mondeka a umístěnou střelou vyrovnal na 1:1. Další nepříjemnost pro baníkovský tým následovala ve 43. minutě, kdy ostravskou nedůslednost v obraně potrestal Berger, který se zjevil před osamoceným Chmielem a pohodlně skóroval. První poločas skončil vedením pražské Dukly 2:1.

Ve druhém poločase měli baníkovci územní převahu, avšak chyběla jim větší nápaditost směrem dopředu, a tak si dlouhé minuty žádnou větší příležitost nevytvořili. A když se v 73. minutě dostal k nebezpečné hlavičce stoper Vraštil, z dobré pozice branku Dukly přestřelil. Hosté tak hubený náskok uhájili a odváží si tři body.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, protože Dukla kondičně i kombinačně patří mezi nejlepší mužstva soutěže, má navíc spoustu zkušených hráčů. S tím jsme však museli počítat a utkání jsme krásně začali, když se nám podařilo dát ze standardky branku. Je strašná škoda, že jsme si nechali vedení sebrat. Dukla se po těch dvou gólech už prakticky do šancí nedostala. Kluci naopak hráli velice dobře kombinačně, bohužel nám scházel hráč na hrotu, který by zakončoval. To byl náš velký problém. Jinak si myslím, že tomu zápasu by naprosto slušela remíza, protože Dukla celkově tady lepší nebyla."