pá 5.7.2019
MUZ

Baník po boji nestačil na Austrii Vídeň

Baník ve svém posledním přípravném duelu před začátkem sezony prohrál s Austrií Vídeň 1:2. Na hřišti ve Fürstenweldu byl jediným střelcem Ostravanů Tomáš Smola, na jeho vyrovnávací gól ale prakticky okamžitě rakouský celek odpověděl. Baník tak na závěr soustředění utrpěl ve Štýrsku jedinou porážku po dvou remízách a výhře.

Čtvrtý celek rakouské ligy začal lépe. Po pasu středem hřiště pronikl osamoceně před branku Baníku Sax a přehodil Viktora Budinského, který v generálce zastoupil zdravotně indisponovaného Jana Laštůvku.

Baníkovci postupně vyrovnávali hru a ve druhé půli srovnali i stav. Po průniku Rudolfa Reitera z pravé strany se Tomáš Smola na malém vápně dvěma rychlými kroky dozadu zbavil hlídkujícího obránce a pak pohotově z voleje umístil balon do sítě.

Bohužel Austria odpověděla raketově. Po podobné akci jako v první půli dlouhý pas ze středu hřiště za ostravskou obranu ukázkově z první uklidil do ostravské brány Sarkaria.

Kouč Bohumil Páník pak provedl několik změn v sestavě a Baník měl možná opticky navrch, ale jeho snaha o vyrovnání nebyla účinná.

Ohlasy k utkání

BOHUMIL PÁNÍK: „Austria byla technicky zdatný soupeř na vysoké úrovni. Ze začátku jsme působili trochu těžkopádněji, stálo nás hodně sil, než jsme získali balon. Dali jsme gól na 1:1, ale oni ale udeřili prakticky okamžitě. Oba góly byly podobné; dva stejné, prostrčené balony ze středu. Za stavu 1:1 jsme potřebovali chvíli, aby ta remíza trvala a mohli jsme jít případně do vedení. Ale potkali jsme se s výborným soupeřem, herní vyspělost jeho hráčů nám ukázala, kam bychom měli směřovat. Někteří hráči mě potěšili, ale mužstvo ještě není extra vyladěné a v posledním týdnu je na čem pracovat.“

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

5.
pátek
července
Austria Vídeň VS Ostrava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 19. Sax, 55. Sarkaria – 54. Smola.

Sestavy

Austria Vídeň

Pentz (46. Kos) – Klein (46. Zwierschitz), Madl (60. Handl), Borkovič (46. Maudo), Cavlan (46. Martschinko) – Ebner (46. Prokop), Jeggo (60. Demaku), Grünwald (46. Fitz), Serbest (46. Hahn) – Sax (46. Sarkaria), Edomwonyi (60. Pichler)

Ostrava

Budinský – Fillo, Stronati, Procházka, Fleišman (75. Lalkovič) – Reiter (62. de Azevedo), Jánoš (75. Kaloč), R. Hrubý (46. Jirásek), Holzer (46. Granečný) – Kuzmanovič (57. O. Šašinka), Smola (57. Baroš).
25
Jiří
Fleišman
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš
15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanovič
16
Jan
Laštůvka
18
Tomáš
Zajíc