FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník plichtil s Michalovcemi 3:3

27.01.2018 | Redakce

Znovu 3:3. Také druhý přípravný souboj mezi Baníkem a slovenským prvoligovým týmem MFK Michalovce přinesl po roce a půl šestigólovou přestřelku a navlas shodný smír. Baníkovci na umělé trávě v Bílovci třikrát vedli, ale východoslovenský celek pokaždé dokázal odpovědět. V neděli ráno už Baník vyrazí na soustředění do Turecka.

Příprava, Bílovec, so 27.1. , diváci: 400
FC Baník Ostrava - MFK Zemplín Michalovce
3:3
(2:2)

Branky: 10. de Azevedo, 31. Psyché (Pazdera), 65. Fillo (odražený míč) – 38. a 76. Sulley, 22. Kolesár.

FC Baník Ostrava: Budinský - Pazdera (67. Sus), Azackij (67. Pokorný), Psyché (46. Šindelář), Fleišman (67. Helešic) – Hlinka, Jirásek – Fillo (67. Mičola), de Azevedo (46. Hrubý), Granečný (67. Stáňa) – Poznar.

MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad - Kavka, Carrillo, Šimčák, Bednár, Kolesár, Žofčák, Koscelník, Mombilo, Regáli, Sulley - Bragin, Antonov, Šosták, Špak, Turík, Kira.

Komentář

Bez lehce zraněných Milana Baroše, Dameho Diopa, Petra Bredy a Martina Šustra nechal trenér Radim Kučera na hřišti bezmála sedmdesát minut sestavu bez větších změn. „Domácí“ poslal brzy do vedení Dyjan Carlos de Azevedo, který těžil z minely gólmana Bieszczada a po jeho špatné rozehrávce pohodlně zavěsil do prázdné brány.

Pak to ale zaskřípalo v defenzívě i soupeři a také Kolesár z toho ve 22. minutě dokázal profitovat. Baníku vrátil vedení Christoph Psyché, který nastoupil s kapitánskou páskou, a v 31. minutě ukázkově hlavou umístil k tyči Pazderův centr z pravé strany. Michalovce ale znovu poměrně včas reagovaly, v 39. minutě se po kolmém pasu středem hřiště dostal za obranu Sulley a po zemi překonal Budinského.

Poměrně vyrovnaný ráz utkání se přelil i do druhé půle. Do třetice zajistil Ostravským vedení Martin Fillo, který se po Pazderově bombě do břevna akrobaticky nůžkami zavěsil na malém vápně do dorážky a trefil přesně. Ale ani tentokrát Baník vedení neuhájil a poslední slovo měl 14 minut před koncem opět Sulley, který nasměroval za Budinského centr z pravé strany.

Ohlasy trenérů

RADIM KUČERA: „Dnes nám chyběla lepší souhra i mezihra, ale to je prvek, na který se budeme zaměřovat v Turecku. Přece jen těch změn v kádru nebylo málo a doposud jsme se ještě dost věnovali kondiční složce. Přesto jsme se nedokázali vyvarovat zbytečných individuálních chyb a tři obdržené góly jsou příliš. Soupeř byl zarputilý, měli jsme si s tím ale líp poradit.“Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA