st 1.2.2017
MUZ

Baník osmi góly zničil slovenský Poprad

Čtvrtá zimní příprava přinesla gólové hody. Baník si na umělé trávě v Orlové otevřel hotovou střelnici a druholigový slovenský tým z Popradu vyprovodil pod Tatry s osmibrankovou nadílkou. Po dvou gólech zaznamenali Ľubomír Urgela a dorostenec Tomáš Freit, pro kterého to byly první dvě trefy za áčko.

I přes husté dopolední sněžení pořadatelé v Orlové připravili výbornou hrací plochu, na níž se prvních pět minut snažil určovat tempo hry aktivně hrající soupeř. Baník ale vývoj zápasu obrátil naruby prvním gólem. Pekár v 10. minutě adresoval jeden ze svých přesných centrů na malé vápno Celbovi, který ve skluzu balon uklidil k tyči.

Baník pak rozleptal popradskou defenzívu rychlou a přímočarou útočnou hrou. Další Pekárův milimetrový pas hlavou ve 21. minutě trknul do sítě De Azevedo a o tři minuty nato se po Celbově centru zprava na malém vápně prosadil Hlinka.

Utkání pak na několik minut přerušila nezaviněná srážka De Azeveda s popradským gólmanem Malcem, který zřejmě s otřesem mozku a zlomeným nosem putoval na nosítkách do sanitky a nemocnice. Náhradníka Rohela po krátkém přerušení mezi tyčemi „přivítal“ Stáňa, který se parádním volejem zpoza šestnáctky trefil přesně pod břevno.

Trenér Vlastimil Petržela přikročil o poločase hned k devíti změnám, ale gólový apetit Baníku zůstal. Urgela v první šanci v 52. minutě gólmana ještě nepřekonal, ale náladu si spravil v 63. minutě umístěnou ranou z velkého vápna. Pak se premiérové trefy za áčko dočkal i Freit a Urgela v 73. minutě přízemní ranou zprava zavěsil posedmé. Skóre svou druhou brankou uzavřel Freit, devátý zásah Smékala už kvůli ofsajdu neplatil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem spokojený, byla to dobrá příprava. Měli jsme tentokrát i dostatek hráčů, abychom to mohli o poločase skoro celé prostřídat, takže si zahrála dvě družstva. Hlavně v prvním poločase kluci dokázali hrát v rychlosti a soupeř s tím měl problém. Jsem spokojený s přístupem všech hráčů."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

1.
středa
února
Baník VS Poprad
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 4:0
Branky: 62. a 73. Urgela, 69. a 83. Freit, 10. Celba, 21. De Azevedo, 24. Hlinka, 41. Stáňa.
Diváci: 70

Sestavy

Baník

Šustr - Celba (46. Vučetić), Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný (65. Hučko), Helešic (46. Granečný) - Pekár (46. Nerad), Hlinka (46. Chvěja), Ožvolda (46. Mičola) - Mondek (46. Smékal), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Freit).

Poprad

Malec (35. Rohel) - Hatok, Hric, Šula, Ferenc, Gruca, Poliaček, Daško, Medak, Bilas, Kaplaň, Šašinka, Lukáč, Kica, Maťaš, Lupčo.
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
7
Ondřej
Chvěja
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
4
Yira
Sor