FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník osmi góly zničil slovenský Poprad

01.02.2017 | Redakce

Čtvrtá zimní příprava přinesla gólové hody. Baník si na umělé trávě v Orlové otevřel hotovou střelnici a druholigový slovenský tým z Popradu vyprovodil pod Tatry s osmibrankovou nadílkou. Po dvou gólech zaznamenali Ľubomír Urgela a dorostenec Tomáš Freit, pro kterého to byly první dvě trefy za áčko.

Příprava, přát., st 1.2. , stadion: umělá tráva Orlová, diváci: 70
FC Baník Ostrava - FK Poprad
8:0
(4:0)

Branky: 62. a 73. Urgela, 69. a 83. Freit, 10. Celba, 21. De Azevedo, 24. Hlinka, 41. Stáňa.

FC Baník Ostrava: Šustr - Celba (46. Vučetić), Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný (65. Hučko), Helešic (46. Granečný) - Pekár (46. Nerad), Hlinka (46. Chvěja), Ožvolda (46. Mičola) - Mondek (46. Smékal), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Freit).

FK Poprad: Malec (35. Rohel) - Hatok, Hric, Šula, Ferenc, Gruca, Poliaček, Daško, Medak, Bilas, Kaplaň, Šašinka, Lukáč, Kica, Maťaš, Lupčo.

Komentář

I přes husté dopolední sněžení pořadatelé v Orlové připravili výbornou hrací plochu, na níž se prvních pět minut snažil určovat tempo hry aktivně hrající soupeř. Baník ale vývoj zápasu obrátil naruby prvním gólem. Pekár v 10. minutě adresoval jeden ze svých přesných centrů na malé vápno Celbovi, který ve skluzu balon uklidil k tyči.

Baník pak rozleptal popradskou defenzívu rychlou a přímočarou útočnou hrou. Další Pekárův milimetrový pas hlavou ve 21. minutě trknul do sítě De Azevedo a o tři minuty nato se po Celbově centru zprava na malém vápně prosadil Hlinka.

Utkání pak na několik minut přerušila nezaviněná srážka De Azeveda s popradským gólmanem Malcem, který zřejmě s otřesem mozku a zlomeným nosem putoval na nosítkách do sanitky a nemocnice. Náhradníka Rohela po krátkém přerušení mezi tyčemi „přivítal“ Stáňa, který se parádním volejem zpoza šestnáctky trefil přesně pod břevno.

Trenér Vlastimil Petržela přikročil o poločase hned k devíti změnám, ale gólový apetit Baníku zůstal. Urgela v první šanci v 52. minutě gólmana ještě nepřekonal, ale náladu si spravil v 63. minutě umístěnou ranou z velkého vápna. Pak se premiérové trefy za áčko dočkal i Freit a Urgela v 73. minutě přízemní ranou zprava zavěsil posedmé. Skóre svou druhou brankou uzavřel Freit, devátý zásah Smékala už kvůli ofsajdu neplatil.

Ohlasy trenérů

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem spokojený, byla to dobrá příprava. Měli jsme tentokrát i dostatek hráčů, abychom to mohli o poločase skoro celé prostřídat, takže si zahrála dvě družstva. Hlavně v prvním poločase kluci dokázali hrát v rychlosti a soupeř s tím měl problém. Jsem spokojený s přístupem všech hráčů."Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA