st 3.7.2024

Baník nestačil na Lech

První středeční zápas Baníku přinesl prohru. Lechu Poznaň v Opalenici podlehl 0:2.

Lech měl od výkopu více ze hry a už v osmé minutě musel poprvé prokázat Jakub Markovič svůj reflex proti jedovaté ráně z úhlu. Soupeř byl nadále nebezpečnější. Další střelecký pokus z šestnáctky rozvlnil síťku jen ze svrchní strany a ve 24. minutě měli baníkovci štěstí, že rychlý protiútok zakončil hráč Lechu lobem těsně vedle tyčky.

Markovič podržel Slezany po půlhodině hry i po dělovce Marchiňského z otočky a skvělý zákrok vytasil i v úvodu druhé půle po rohu proti umístěné hlavičce k tyči. V 51. minutě ale Lech převahu už zúročil, na umístěnou střelu Antczaka ani výborný Markovič nedosáhl.

V 61. minutě po brejku šel na Markoviče sám Ba Loua, králem situace byl ale znovu ostravský gólman. V 71. minutě ovšem Lech zvýšil na 2:0 Ishakem.

Až pak se ke slovu dostali i Ostravané: po závaru ve vápně ale Abdullahi Tanko les těl na malém vápně neprostřelil. V poslední minutě pak sedla dlouhá přihrávka na pravou stranu náramně na nohu Michalu Frydrychovi, ale jeho dělový projektil z voleje o centimetry minul břevno.

3.
Lech Poznaň VS Baník

Branky: 51. Antczak, 71. Ishak.

Lech Poznaň

I. poločas: Mrozek - Joel, Gurgul, Milić, Andersson, Hotić, Karlström, Sousa, Velde, Marchwiński, Szymczak. II. poločas: Bednarek – Czerwiński, Mońka, Pingot, Borowski, Ba Loua, Murawski, Kozubal, Antczak, Gholizadeh, Ishak

Markovič - Juroška (46. Fukala), Frydrych, Pojezný, Kpozo - Šudák (60. Juroška), Klíma (68. Prekop), Nogha, Grygar, Šehić - Prekop (46. Tanko)