út 14.2.2017
MUZ

Baník nastřílel Nitře pět branek

Kéž by to vydrželo! Baník si v zimní přípravě udržuje vysoce nadprůměrný střelecký apetit a v Orlové to dnes odnesla i Nitra, které nastřílel pět gólů. Dvakrát se prosadil Dyjan Carlos De Azevedo, který v přípravě nashromáždil už sedm úspěšných zásahů. Další vítězství však bylo vykoupeno vážnějším zraněním Tomáše Hučka, který si poranil loket a patrně ho nemine několikatýdenní pauza.

I do čtvrtého týmu druhé slovenské ligy se svěřenci Vlastimila Petržely zakousli s gustem. Převahu ve 13. minutě zúročil Dyjan Carlos De Azevedo, který po úspěšném Stáňově forčekingu vystihl přihrávku hostujícího beka na gólmana a lobem otevřel skóre.

Baník pod orlovským sluncem a v jarním počasí na hřišti v první půhodině jasně kraloval. Mičola zvýšil po rohovém kopu hlavičkou na 2:0 a za čtyři minuty po dalším brejku rychlíka Stáni doklepl potřetí míč za Hrošša De Azevedo.

Do druhé půle nastoupil tým s několika změnami včetně uzdraveného Hrubého a přesně po hodině hry zakončil průnik dalšího navrátilce do sestavy Suse zblízka důrazný Urgela. Vzápětí Baník stihla jediná nepříjemnost povedeného zápasu: Hučko si po pádu po hlavičkovém souboji poranil loket a přímo z hřiště musel být převezen do nemocnice.

Minutu před koncem skóre na 5:0 zaoohrouhlil Nerad, kterému balon na malé vápno zprava ideálně naservíroval Breda.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Tím, že to bylo už třetí utkání od konce zimní přípravy, jsme se rozhodli, že už nebudeme dělat tolik změn. Mužstvo už ví, co má hrát. Hraje velice rychlý fotbal, dostává se do šancí, dává branky. I dneska jsme vstřelili pět gólů, jsem spokojený. Ale pořád platí, že to nesmíme přeceňovat. Teprve v soutěži se ukáže, jak na to jsme."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

14.
úterý
února
Baník VS Nitra
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 3:0
Branky: 13. a 26. De Azevedo, 22. Mičola, 60. Urgela, 89. Nerad.
Diváci: 100

Sestavy

Baník

Vašek (46. Chmiel) - Breda, Pokorný, Zápotočný (79. Meščaninov), Helešic (46. Hučko, 65. Granečný) - Pekár (46. Ožvolda), Hlinka (58. Chvěja), Mičola (46. Hrubý) - Sus, De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (77. Nerad).

Nitra

Hroššo - Kuník, Vencl, M. Kolmokov, Šumovský - Šimončič, Fábry, Kotrík, Valenta - Balaj, Abrahám (Križan, Steinhübel, Ivančík, Aurelien, D. Kolmokov)
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
7
Ondřej
Chvěja
19
David
Lischka
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Ondřej
Kukučka
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
66
Denis
Granečný