pá 17.2.2017

Baník na sněhu udolal Skalicu 2:1

Místo fotbalu to byla spíše válka na sněhu, ale vítězně z ní vyšel Baník, který v předposledním přípravném utkání v Orlové porazil slovenskou Skalicu 2:1. Zápas rozhodl osmnáct minut před koncem svou pátou brankou v přípravě Ľubomír Urgela. Teď už má výběr trenéra Vlastimila Petržely před sebou jen závěrečnou generálku proti Hlučínu příští sobotu.

Záblesk jara z poloviny týdne vystřídala znovu neúprosná únorová realita. Hodinu před utkáním se v Orlové silně rozpršelo a déšť těsně před zápasem přešel v husté sněžení, které terén před očima posouvalo k hranici neregulérnosti.

Vyrovnaný zápas naklonil na stranu Baníku osvědčený penaltový exekutor Hlinka, který v 37. minutě z pokutového kopu potrestal faul gólmana na pronikajícího De Azeveda. Skalica však vzápětí z penalty odpověděla také: Vašek trefil směr, ale na Ulrichovu střelu k tyči nedosáhl.

Po poločasových dohadách, zda se bude vůbec pokračovat, se trenér Vlastimil Petržela rozhodl poslat na těžký terén všechny hráče z lavičky a ve druhé půli už Baník zatlačil vedoucí celek druhé slovenské ligy na útočnou polovinu. Z několika příležitostí ale využil jedinou, když v 72. minutě po trestném kopu Pekára a neúspěšné dorážce Celby dopravil balon do sítě z malého vápna Urgela. Po Neradově ráně v závěru hosty ještě zachránilo břevno.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Tentokrát bohužel utkání vůbec nesplnilo účel. Hrálo se na velice těžkém terénu, který se vinou silného sněžení zhoršoval. To našemu stylu hry vůbec nevyhovovalo, nebyl to dobrý fotbal. Soupeř hrál navíc důrazně, takže to v kombinaci s tím terénem bylo chvilemi nebezpečné. Jsem rád, že se nikdo nezranil. Byl to pro nás spíše takový kondiční trénink."

17.
února
Baník VS Skalica

Branky: 37. Hlinka z pen., 72. Urgela - 39. Ulrich z pen.
Diváci: 100

I. poločas: Vašek - Breda, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Mičola, Hlinka, Hrubý - Mondek, De Azevedo, Stáňa. II. poločas: Šustr - Celba, Mešaninov, Zápotočný, Granečný - Pekár, Ožvolda, Chvěja - Mondek, Urgela, Nerad.