FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník na sněhu udolal Skalicu 2:1

17.02.2017 | Redakce

Místo fotbalu to byla spíše válka na sněhu, ale vítězně z ní vyšel Baník, který v předposledním přípravném utkání v Orlové porazil slovenskou Skalicu 2:1. Zápas rozhodl osmnáct minut před koncem svou pátou brankou v přípravě Ľubomír Urgela. Teď už má výběr trenéra Vlastimila Petržely před sebou jen závěrečnou generálku proti Hlučínu příští sobotu.

Příprava, přát., pá 17.2. , stadion: umělá tráva Orlová, diváci: 100
FC Baník Ostrava - MFK Skalica
2:1
(1:1)

Branky: 37. Hlinka z pen., 72. Urgela - 39. Ulrich z pen.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Vašek - Breda, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Mičola, Hlinka, Hrubý - Mondek, De Azevedo, Stáňa. II. poločas: Šustr - Celba, Mešaninov, Zápotočný, Granečný - Pekár, Ožvolda, Chvěja - Mondek, Urgela, Nerad.

MFK Skalica: Pavličko - Švrček, Majerník, Szocs, Mizerák - Hlavatovič, Pankaričan - Hruška, Milunovič, Ulrich - Vaščák

Komentář

Záblesk jara z poloviny týdne vystřídala znovu neúprosná únorová realita. Hodinu před utkáním se v Orlové silně rozpršelo a déšť těsně před zápasem přešel v husté sněžení, které terén před očima posouvalo k hranici neregulérnosti.

Vyrovnaný zápas naklonil na stranu Baníku osvědčený penaltový exekutor Hlinka, který v 37. minutě z pokutového kopu potrestal faul gólmana na pronikajícího De Azeveda. Skalica však vzápětí z penalty odpověděla také: Vašek trefil směr, ale na Ulrichovu střelu k tyči nedosáhl.

Po poločasových dohadách, zda se bude vůbec pokračovat, se trenér Vlastimil Petržela rozhodl poslat na těžký terén všechny hráče z lavičky a ve druhé půli už Baník zatlačil vedoucí celek druhé slovenské ligy na útočnou polovinu. Z několika příležitostí ale využil jedinou, když v 72. minutě po trestném kopu Pekára a neúspěšné dorážce Celby dopravil balon do sítě z malého vápna Urgela. Po Neradově ráně v závěru hosty ještě zachránilo břevno.

Ohlasy trenérů

VLASTIMIL PETRŽELA: "Tentokrát bohužel utkání vůbec nesplnilo účel. Hrálo se na velice těžkém terénu, který se vinou silného sněžení zhoršoval. To našemu stylu hry vůbec nevyhovovalo, nebyl to dobrý fotbal. Soupeř hrál navíc důrazně, takže to v kombinaci s tím terénem bylo chvilemi nebezpečné. Jsem rád, že se nikdo nezranil. Byl to pro nás spíše takový kondiční trénink."Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA