pá 17.2.2017
MUZ

Baník na sněhu udolal Skalicu 2:1

Místo fotbalu to byla spíše válka na sněhu, ale vítězně z ní vyšel Baník, který v předposledním přípravném utkání v Orlové porazil slovenskou Skalicu 2:1. Zápas rozhodl osmnáct minut před koncem svou pátou brankou v přípravě Ľubomír Urgela. Teď už má výběr trenéra Vlastimila Petržely před sebou jen závěrečnou generálku proti Hlučínu příští sobotu.

Záblesk jara z poloviny týdne vystřídala znovu neúprosná únorová realita. Hodinu před utkáním se v Orlové silně rozpršelo a déšť těsně před zápasem přešel v husté sněžení, které terén před očima posouvalo k hranici neregulérnosti.

Vyrovnaný zápas naklonil na stranu Baníku osvědčený penaltový exekutor Hlinka, který v 37. minutě z pokutového kopu potrestal faul gólmana na pronikajícího De Azeveda. Skalica však vzápětí z penalty odpověděla také: Vašek trefil směr, ale na Ulrichovu střelu k tyči nedosáhl.

Po poločasových dohadách, zda se bude vůbec pokračovat, se trenér Vlastimil Petržela rozhodl poslat na těžký terén všechny hráče z lavičky a ve druhé půli už Baník zatlačil vedoucí celek druhé slovenské ligy na útočnou polovinu. Z několika příležitostí ale využil jedinou, když v 72. minutě po trestném kopu Pekára a neúspěšné dorážce Celby dopravil balon do sítě z malého vápna Urgela. Po Neradově ráně v závěru hosty ještě zachránilo břevno.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Tentokrát bohužel utkání vůbec nesplnilo účel. Hrálo se na velice těžkém terénu, který se vinou silného sněžení zhoršoval. To našemu stylu hry vůbec nevyhovovalo, nebyl to dobrý fotbal. Soupeř hrál navíc důrazně, takže to v kombinaci s tím terénem bylo chvilemi nebezpečné. Jsem rád, že se nikdo nezranil. Byl to pro nás spíše takový kondiční trénink."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

17.
pátek
února
Baník VS Skalica
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 37. Hlinka z pen., 72. Urgela - 39. Ulrich z pen.
Diváci: 100

Sestavy

Baník

I. poločas: Vašek - Breda, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Mičola, Hlinka, Hrubý - Mondek, De Azevedo, Stáňa. II. poločas: Šustr - Celba, Mešaninov, Zápotočný, Granečný - Pekár, Ožvolda, Chvěja - Mondek, Urgela, Nerad.

Skalica

Pavličko - Švrček, Majerník, Szocs, Mizerák - Hlavatovič, Pankaričan - Hruška, Milunovič, Ulrich - Vaščák
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
12
Radovan
Murin
4
Yira
Sor
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Ondřej
Kukučka
7
Ondřej
Chvěja
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
66
Denis
Granečný
5
Adam
Jánoš
21
Jiří
Klíma
17
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka