Baník i o desíti zaskočil Příbram

16.04.2016 | Redakce

Zlepšené výkony Baníku pokračují. Svěřenci Vlastimila Petržely v závěrečné čtvrthodině obrátili zápas v Příbrami a podruhé během týdne zaznamenali výhru 2:1. Přestože Ostravané dohrávali o desíti bez vyloučeného Vraštila, pět minut před koncem díky vlastnímu gólu Bednáře dosáhli vítězné trefy. Dvě výhry po sobě zažil Baník naposledy před 18 měsíci!

Synot liga, 25.kolo, so 16.4. , diváci: 1986
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava
1:2
(0:0)

Branky: 47. Šabala – 75. De Azevedo, 85. Bednář vlastní. Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Ratajová. ŽK: Štípek, Divíšek - Vraštil, Dostál. ČK: 79. Vraštil.

1.FK Příbram: Hruška – Mudra, Tregler, Zápotočný, Divíšek – Rezek, Hnáníček – Pilík (81. Brandner), Šabala, Štípek (73. Krameš) - Bednář.

FC Baník Ostrava: Šrom - Dostál, Kaša, Vraštil, Granečný – Mešaninov (58. Červenka), Lásik – Mondek (46. Helešic), Hrubý, Holzer (73. Vengřinek) – De Azevedo.

Komentář

Utkání na půdě sestupem ohrožené Příbrami bylo do přestávky především úpornou válkou o střed hřiště. Baník, který v týdnu přišel o zraněného Ožvoldu, nastoupil se dvěma změnami v základní sestavě, ale jeho výkon trpěl množstvím nepřesností. O první náznak příležitosti se tak ve 23. minutě postaral průnikem po pravé straně Pilík, jeho křižnou ránu ale Šrom v pohodě přikryl.
S hvizdem do druhé půle se na příbramský stadion snesly provazy vody a zdálo se, že Středočechům naprší štěstí. Šabala totiž po Pilíkově pasu pronikl hned z první akce do týla hostující obrany a tváří v tvář proti Šromovi nezaváhal.
I přes nejhorší možný scénář ale hra Baníku ve druhé půlce letěla nahoru. Vyšla dvě časná střídání: i díky příchodu Červenky a Helešice se hostům povedlo dostat kombinaci na zem a důsledkem byly první šance. Právě po úniku dravého Helešice Hrubý ještě překopl bránu a po centru dalšího střídajícího Červenky chyběl De Azevedovi jen kousíček ke gólové teči.
Zlepšený výkon Baníku se nakonec setkal s gólovou odezvou čtvrthodiny před koncem. Drobný Brazilec náramně oslavil svůj jubilejní 50. start v nejvyšší soutěži a Hruška po jeho nádherném voleji z velkého čtverce bezmocně zkameněl.
Crazy scénář závěrečné čtvrthodiny tím ale teprve započal. Už za čtyři minuty se ostravský Vraštil musel po druhé žluté kartě pakovat z trávníku, jenomže Baník i v deseti lidech udeřil podruhé. Centr Hrubého z trestného kopu usměrnil z malého vápna do vlastní sítě Bednář. Domácí podle očekávání vrhli všechno do útoku, ale Hnaníčkův vyrovnávací gól padl z odpískaného postavení mimo hru. Tři body však Baníku zachránil až v 94. minutě gólman Šrom, který na lajně ukradl bravurním zákrokem jasný gól Brandnerovi.

Ohlasy trenérů

Vlastimil Petržela (Baník): "Bylo to bojovné utkání a my jsme se tomu těžko přizpůsobovali. Hráli jsme hlavně v prvním poločase špatně, kdy jsme hodně míčů nakopávali a pak je ztráceli. Po přestávce šel náš výkon rapidně nahoru, protože jsme začali hrát více po zemi. Paradoxně v době, kdy jsme se zvedali, tak jsme inkasovali branku. V té chvíli musím sportovně uznat, že jsem to viděl velice černě, ale pomohli nám změny v sestavě, kdy hlavně Červenka naši hru výrazně oživil a dělal domácí obraně problémy hlavně po jejich standardních situacích. Za stavu 0:1 jsme začali hrát na riziko, což se nám nakonec vyplatilo. Pro náš mladý celek je tahle výhra hodně povzbudivá."