so 16.4.2016
MUZ

Baník i o desíti zaskočil Příbram

Zlepšené výkony Baníku pokračují. Svěřenci Vlastimila Petržely v závěrečné čtvrthodině obrátili zápas v Příbrami a podruhé během týdne zaznamenali výhru 2:1. Přestože Ostravané dohrávali o desíti bez vyloučeného Vraštila, pět minut před koncem díky vlastnímu gólu Bednáře dosáhli vítězné trefy. Dvě výhry po sobě zažil Baník naposledy před 18 měsíci!

Utkání na půdě sestupem ohrožené Příbrami bylo do přestávky především úpornou válkou o střed hřiště. Baník, který v týdnu přišel o zraněného Ožvoldu, nastoupil se dvěma změnami v základní sestavě, ale jeho výkon trpěl množstvím nepřesností. O první náznak příležitosti se tak ve 23. minutě postaral průnikem po pravé straně Pilík, jeho křižnou ránu ale Šrom v pohodě přikryl.
S hvizdem do druhé půle se na příbramský stadion snesly provazy vody a zdálo se, že Středočechům naprší štěstí. Šabala totiž po Pilíkově pasu pronikl hned z první akce do týla hostující obrany a tváří v tvář proti Šromovi nezaváhal.
I přes nejhorší možný scénář ale hra Baníku ve druhé půlce letěla nahoru. Vyšla dvě časná střídání: i díky příchodu Červenky a Helešice se hostům povedlo dostat kombinaci na zem a důsledkem byly první šance. Právě po úniku dravého Helešice Hrubý ještě překopl bránu a po centru dalšího střídajícího Červenky chyběl De Azevedovi jen kousíček ke gólové teči.
Zlepšený výkon Baníku se nakonec setkal s gólovou odezvou čtvrthodiny před koncem. Drobný Brazilec náramně oslavil svůj jubilejní 50. start v nejvyšší soutěži a Hruška po jeho nádherném voleji z velkého čtverce bezmocně zkameněl.
Crazy scénář závěrečné čtvrthodiny tím ale teprve započal. Už za čtyři minuty se ostravský Vraštil musel po druhé žluté kartě pakovat z trávníku, jenomže Baník i v deseti lidech udeřil podruhé. Centr Hrubého z trestného kopu usměrnil z malého vápna do vlastní sítě Bednář. Domácí podle očekávání vrhli všechno do útoku, ale Hnaníčkův vyrovnávací gól padl z odpískaného postavení mimo hru. Tři body však Baníku zachránil až v 94. minutě gólman Šrom, který na lajně ukradl bravurním zákrokem jasný gól Brandnerovi.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Vlastimil Petržela (Baník): "Bylo to bojovné utkání a my jsme se tomu těžko přizpůsobovali. Hráli jsme hlavně v prvním poločase špatně, kdy jsme hodně míčů nakopávali a pak je ztráceli. Po přestávce šel náš výkon rapidně nahoru, protože jsme začali hrát více po zemi. Paradoxně v době, kdy jsme se zvedali, tak jsme inkasovali branku. V té chvíli musím sportovně uznat, že jsem to viděl velice černě, ale pomohli nám změny v sestavě, kdy hlavně Červenka naši hru výrazně oživil a dělal domácí obraně problémy hlavně po jejich standardních situacích. Za stavu 0:1 jsme začali hrát na riziko, což se nám nakonec vyplatilo. Pro náš mladý celek je tahle výhra hodně povzbudivá."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

16.
sobota
dubna
Příbram VS Baník
Synot liga

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 47. Šabala – 75. De Azevedo, 85. Bednář vlastní. Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Ratajová. ŽK: Štípek, Divíšek - Vraštil, Dostál. ČK: 79. Vraštil.
Diváci: 1986

Sestavy

Příbram

Hruška – Mudra, Tregler, Zápotočný, Divíšek – Rezek, Hnáníček – Pilík (81. Brandner), Šabala, Štípek (73. Krameš) - Bednář.

Baník

Šrom - Dostál, Kaša, Vraštil, Granečný – Mešaninov (58. Červenka), Lásik – Mondek (46. Helešic), Hrubý, Holzer (73. Vengřinek) – De Azevedo.
21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman