pá 1.4.2016

Baník dostal v Olomouci šest gólů

Prokletí vedoucích gólů pokračuje. Ačkoliv Baník v šestém ze sedmi jarních utkání skóroval jako první, počtvrté nezískal ani bod – Olomouc v divokém duelu dvou posledních týmů soutěže otočila skóre a bere tři body za vítězství 6:2.

Sigmě mohlo jedině vítězství uchovat reálnou šanci na záchranu a z její úvodní územní převahy vyvstala i nebezpečná akce Petra, na jehož centr ale Chorý před Chmielem těsně nedosáhl. Baník sice v úvodu příliš nehrozil, o to byl produktivnější. Udeřil ve 29. minutě z první příležitosti Holzerem, který si před vápnem narazil s Hrubým, dostal se za olomouckou obranu a levačkou překonal Buchtu. Baník pošesté v sedmém jarním utkání otevřel skóre, jenomže profit nepřišel.

Ani tentokrát Ostravané náskok dlouho neudrželi. Brankář Chmiel hasil olomoucký brejk odkopem k domácí Ordošovi, který v těžké chvíli prokázal obdivuhodný přehled a po rychlém zpracování z třiceti metrů ukázkovým lobem poslal balon pod břevno.

Olomoucký harcovník se pak rozehrál k velkému výkonu a stal se popravčím ostravských nadějí. Ještě před poločasem hostům sebral balon v hloubi hřiště a Ševčík po jeho pasu za obranu ve 39. minutě poslal Sigmu do vedení.

Baník se ve vysloveně domácí atmosféře, o kterou se starala tisícovka až fanaticky a vytrvale fandících příznivců, naposledy vzepjal v nástupu do druhé půle. Holzerova rána zpoza šestnáctky skončila na tyči, ale pak se z dálky opřel do míče Hrubý a s výrazným přispěním blokujícího Ševčíka jeho pokus doskákal ke vzdálenější tyči.

Nerozhodný stav však netrval dlouho. Červenka ve vápně stáhl k zemi Radakoviče a Plšek v 68. minutě z penalty obnovil olomoucké vedení. Za stavu 3:2 už Sigma ovládla trávník. Navrátil po Ordošově kolmici překonal Chmiela počtvrté, a když se osm minut po dalším Ordošově sklepnutí za defenzivní lini trefil i Petr, dostal výsledek obrysy debaklu. Baník bohužel dopil kalich hořkosti až do samého dna a v nastavení zpečetil po rohovém kopu šestou brankou Malec.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Nezačali jsme špatně. Povedlo se nám vstřelit krásný gól. Ale pak přišla chyba našeho brankáře a Olomouc vyrovnala. Mužstvo jsem dneska nepoznával, hrálo nedůrazně. Přišel na nás útlum, dostali jsme druhý gól. I když jsme ještě vyrovnali, přišel pokutový kop, který mužstvo srazil na kolena. Olomouc pak už hrála výborně a naši kluci se sesypali."

1.
pátek
dubna
Olomouc VS Baník
Synot liga

Poločas: 2:1
Branky: 31. Ordoš, 39. Ševčík, 68. Plšek, 75. Navrátil, 82. Petr , 90.+1. Malec – 29. Holzer, 61. Ševčík vlastní. Rozhodčí: Kocourek – Mokrusch, Pochylý. ŽK: 84. Šindelář - 40. Sukup, 63. Lásik, 67. Červenka, 80. Lučić. Diváci: 5317.