so 23.4.2016

Baník doma po boji podlehl Liberci 0:2

Baník vyšel na jaře doma poprvé střelecky naprázdno, když v sobotním utkání 26. kola Synot ligy prohrál se Slovanem Liberec 0:2. Hosté se prosadili v každém z obou poločasů. Nejprve se trefil v 11. minutě Jan Sýkora, skóre zápasu pak uzavřel ukázkovým gólem nejlepší střelec Liberce Marek Bakoš.

Baník v dosavadních jarních domácích duelech vždy otevřel gólový účet zápasu. Tentokrát tomu bylo jinak. Přestože se Ostravané od úvodních minut prezentovali aktivní hrou, z vedoucí branky se radovali liberečtí fotbalisté. V 11. minutě Bartl zprava přihrál na Sýkoru, a ten míč se štěstím procedil mezi nohy brankáře Šroma.

Mladý tým Baníku inkasovaný gól viditelně rozhodil a více ze hry měli hosté zpod Ještědu. Ve 28. minutě Šrom reflexivně zlikvidoval Bakošovu ‚rybičku‘ mířící do svého protipohybu a udržel tak akcie Baníku nad vodou.

Domácí se osmělili ve 38. minutě, kdy nápaditou akci po ose Mešaninov – De Azevedo – Mondek nepřesně zakončoval Helešic, ačkoliv byl ve slibné střelecké pozici. A když se minutu před koncem prvního poločasu mezi tři tyče nevešla ani Kašova hlavička, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro hosty.

K tříbodovému zisku Liberec výrazně přiblížil jeho nejlepší střelec Marek Bakoš, který si v 59. minutě postavil přímý kop, aby jej následně nasměroval přesně do ostravské šibenice.

Baník nerezignoval a snažil se dohnat dvoubrankové manko. Ale ve dvou slibných šancích neuspěl útočník Červenka a neujal se ani Hrubého dobře zahraný přímý kop, který se otřel pouze o boční síť liberecké branky. Slovan potvrdil roli favorita a po vítězství 2:0 si upevnil pozice zajišťující evropské poháry, Baník pro změnu nezadržitelně míří do druhé ligy.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Celkově musím říct, že Liberec vyhrál zaslouženě. Vyhrál zbraněmi, na které jsem kluky upozorňoval. Že je silný a agresivní v osobních soubojích. Než jsme si na to zvykli, trvalo to třicet minut. Prohrávali jsme souboje a pouštěli jsme soupeře do standardních situací, ze kterých byli nebezepční. Chybělo mi, že jsme více nekombinovali, že jsme překopávali střed, ale byla to i naše obrana proti dobrému libereckému presinku. Moc šancí tam celkově nebylo. Soupeř měl tři, dal dva góly. My jsme měli dvě tutové. Jednu Matěj Helešic, tam to stačilo jen lehce klepnout, ale to je ještě taková ta nezkušenost. Pak ještě jednu Červenka a pár situací, které už ale nebyly vyložené."

23.
Baník VS Liberec
Synot liga

Branky: 12. Sýkora, 58. Bakoš. Žluté karty: 41. Folprecht, 42. Sýkora, 68. Pokorný, 86. Sackey. Rozhodčí: Franěk - Peřina, Kříž.