FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník až v závěru přišel o výhru

02.07.2019 | Redakce

Remízu 1:1 přinesl třetí zápasový test Baníku na herním soustředění v Rakousku. Proti třetímu týmu chorvatské ligy z Osijeku měli svěřenci Bohumila Páníka po trefě Milana Baroše na dosah vítězství, které jim ale dvě minuty před koncem uzmul vyrovnávací brankou Dugandžič.

Přátelská utkání, příprava, Leoben, út 2.7. , diváci: 0
NK Osijek - FC Baník Ostrava
1:1
(0:0)

Branky: 88. Dugandžič – 52. Baroš

NK Osijek: Ivušić – Todoroski, Šimunec, Lončar, Šutalo, Marin, Mioč, Kamenar, Pilj, Lepa, Špoljarič. Střídali: Durdov, Dugandžič, Almeida, Bliznac, Magdič, Todorov, Stanič, Ćosič, Soldić.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (60. Číž) – Pazdera (4. Celba), Procházka (46. Pokorný), Šindelář, Helešic - Holzer (65. de Azevedo), Kaloč, Hrubý (60. Jirásek), Granečný (70. Lalkovič) - O. Šašinka (46. Baroš), Diop (80. Jánoš).

Komentář

Baník na trávníku v Leobenu do utkání vstoupil aktivně: už ve 3. minutě Matěj Helešic s Ondřejem Šašinkou rozjeli kombinaci, která do sóla vynesla Daniela Holzera, ale ten tváří v tvář neprostřelil Ivušiče.

Vzápětí přišel smůlovatý okamžik pro Lukáše Pazderu. Po zdánlivě nevinně vypadajícím souboji v polovině hrací plochy si po souboji s protihráčem vykloubil rameno, musel být střídán a odcestoval na vyšetření do místní nemocnice.

Po aktivní dvacetiminutovce Baníku se začal dostávat do hry i Osijek. Ale další velká možnost patřila opět Ostravským. Po zaváhání Chorvatů v defenzívě se do koncovky dostal Šašinka, jeho přízemní ránu levačkou na bližší tyč ale gólman vyrazil.

Do druhé půle nasadil kouč Páník čerstvé Jakuba Pokorného s Milanem Barošem, který v 52. minutě uplatnil skvělý přehled v pokutovém území a na malém vápně si zkušeně našel centr centru Roberta Hrubého, který pak uklidil do sítě.

V 65. minutě prošel Baník středem do další příležitosti: Dame Diop sehrál míč na stranu Holzerovi, jehož však znovu vychytal brankář. Šance ale měl i soupeř a dvakrát se po jeho střelách třáslo za střídajícím Lumírem Čížem břevno.

Osijek na závěrečnou čtvrthodinu vystřídal takřka celou jedenáctku a v závěru byl svižnější. Vyplatilo se mu to v 88. minutě, kdy standardní situace propadla na zadní tyč a Dugandžič prostřelil Číže.

Ohlasy trenérů


BOHUMIL PÁNÍK: „Pokud jsme měli dostatek sil a dobře jsme napadali, pustili jsme je maximálně do náznaků situací. Jinak jsme to měli dobře pokrytý. V momentě, kdy se dostali přes středové hráče, byli nebezpeční. Po velkém prostřídání hru natempovali a my jsme byli všude o krůček později. Škoda, že jsme je nepotrestali za stavu 1:0. Ale remíza je asi spravedlivá.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA