so 16.9.2023

Bod trefil Matěj Šín: Bohemians - Baník 1:1

Baník veze z Ďolíčku bod. Po bezbrankové první půli šli sice v té druhé do vedení domácí, ale díky následné trefě Matěje Šína platilo na konci utkání: Bohemians - Baník 1:1.

Centr Gigli Ndefeho z pravé strany a jemná teč Davida Buchty, který míč nasměroval na branku Martina Jedličky. To byla první akce utkání, která vyústila v přímé ohrožení branky soupeře. Zrodila se ve 13. minutě a Baník takto naznačil, že i bez Abdullahi Tanka, který se při rozcvičce zranil a musel opustit své místo v původně ohlášené základní sestavě, by chtěl být v Dolíčku nebezpečný.

Nebezpeční ale chtěli být i domácí, což ve 24. minutě demonstroval David Puškáč hlavičkou, která jen těsně minula levou tyč ostravské branky.

Baník byl v prvním poločase aktivnější a ve 27. minutě přišel velmi zajímavý moment. Jiří Boula napřáhl z veliká dálky, jeho pumelici vyrazil Jedlička s obtížemi na břevno, od něhož se míč odrazil zpět do hřiště. A přímo k Ladislavu Almásimu, který chtěl dorazit do prázdné branky, ale reakční doba byla příliš krátká a odražený balon zase příliš prudký na to, aby se mu to mohlo podařit.

Domácí se svého prvního střeleckého pokusu na branku nedočkali ani ve 42. minutě, kdy se po pravé straně prodíral Puškáč, chtěl předložit na malé vápno, ale Jiří letáček mu jeho úmysl překazil a míč lapil.

Krátce před poločasem se v šestnáctce Bohemians uvolnil Filip Kubala, z úhlu to zkusil přímou střelou, Jedlička ji vyrazil.

Druhou půli symbolicky odstartoval přímý kop Roberta Hrubého a zejména z něj rezultující hlavička Erika Prekopa, která prosvištěla těsně mimo. Klokani tím ale naznačili zvýšení obrátek…

Mimo tři tyče šla také střela Jana Matouška z ostrého úhlu v 61. minutě.

Pak tlak domácích zesílil a vzniklo z toho několik ošemetných situací v šestnáctce Baníku a ve finále Prekopova rána z hranice šestnáctky, kterou Jiří Letáček s jistotou zalepil do svých rukavic.

Po dlouhé době pak zahrozil Baník. Ewerton to zkusil z nějakých dvaadvaceti metrů, Jedlička si pro ránu ke své pravé tyči doletěl a vyrazil ji.

V 80. minutě, kdy už tlak Bohemians polevil, udeřilo. Robert Hrubý poslal míč z přímého kopu do pokutového území, tam vyskočil nejvýše Antonín Křapka a hlavou zacílil přesně – 1:0.

Baník nabral dech a vyrovnal. Akci rozběhl Abdullahi Tanko, prchnul směrem k šestnáctce Bohemians, v ní zasekl, předložil z druhé vlny nabíhajícímu Matěji Šínovi, a ten křížnou střelou zacílil přesně za tyč.

Jaroslav Veselý: "V prvním poločase byl Baník opticky lepší a silnější na míči. Vypadalo to, že více udává tón utkání. Nebylo tolik šancí na obou stranách, spíš náznaky. Největší bylo to břevno. Ve druhém poločase od nějaké 55. minuty jsme přezvali otěže utkání my a vytvořili jsme si v určité fázi až drtivý tlak. Když jsme tam dotlačili kýženou branku na 1:0, tak jsme vítězství ztratili. Nezachytili jsme rychlý protiútok a dobře to nedohráli. Utkání asi remízové bylo. Kdyby skončilo 0:0, bod bych vzal. Ale pokud vedete 1:0 v utkání, které stoprocentně ani pro jednoho není na výhru, tak byste to uhrát měli."

Pavel Hapal: "Obě mužstva chtěla zvítězit. V první půli jsme byli trošku lepší kombinačně. Druhou půli se naopak Bohemka po našich hloupých ztrátách dostala do tlaku, dala gól ze standardní situace, na které jsme se chystali. Věděli jsme, že Bohemka je v tom silná. Nakonec jsme na to ještě dokázali reagovat a vyrovnat zápas. Z mého pohledu asi zasloužená remíza pro oba týmy."