st 21.9.2022

Pohárové drama: Kroměříž - Baník 3:4 po penaltách

Baník se může těšit na páteční los Mol Cupu. V Kroměříži vyhrál 4:3 po pokutových kopech a postupuje do třetího kola domácího poháru.

Co Baník na silně podmáčeném terénu potřeboval, to se také stalo. Na úvodní gól se čekalo jen minimum času. Ve 2. minutě nacentroval Srdjan Plavšič, po nedůrazném odkopu domácích se k míči dostal Muhamed Tijani a zblízka otevřel skóre.

V 7. minutě poslal Cadu přesný pas na hranu šestnáctky Srdjanu Plavšičovi, ten jedním dotekem přiťukl do gólové pozice Robertu Miškovičovi, jenž si v jasné situaci zblízka věděl rady a zdálo se, že vše půjde hladce…

V 9. minutě přišla chyba v rozehrávce Baníku, následně faul v šestnáctce a penalta, kterou proměnil Šimon Chwaszcz – 1:2.

Svižný fotbal, byť hraný na velmi těžkém terénu, pokračoval dál. V 16. minutě našel Cadu centrem z přímého kopu Michala Frydrycha, ten hlavičkoval nad.

Na druhé straně se k hlavičce v nebezpečné pozici dostal po přímém kopu Michal Cupák, ani on nemíiřil přesně.

Půlhodina hry ještě nedošla svému naplnění a Baník se podruhé v utkání dostal do dvoubrankového vedení. Daniel Tetour potáhl akci od vlastní šestnáctky až k té soupeřově, na levé straně předal míč Caduovi, ten si krásně narazil s Robertem Miškovičem, jenž mu míč vrátil do šestnáctky. V ní se Cadu zbavil bránícího protihráče, vystřelil do protipohybu gólmana Dostála a Baník vedl 3:1.

A o chvíli později nacentroval Srdjan Plavšič, Muhamed Tijani se protlačil k hlavičce, ale zamířil nad.

Na druhé straně se po rohovém kopu domácích dostal ke střele zpoza šestnáctky Dan Jambor, mířil k tyči, ale Jiří Letáček k ní dolétl včas a míč lapil.

Ve 41. minutě přilétl do šestnáctky Baníku pas, Chwaszcz hlavou přeloboval Jiřího Letáčka a bylo to zase jen o gól.

Dvougólový náskok mohl Baníku potřetí vrátit Robert Miškovič, zblízka prostřelil chumel hráčů před sebou, ale ne gólmana Dostála.

Co se nestalo před přestávkou, mohlo přijít po hodině hry. Cadu vystihl nedoraz mezi kroměřížským gólmanem Dostálem a jedním z jeho spoluhráčů, vlétl do souboje, Dostál jej fauloval a byla z toho penalta pro Baník. Míč si postavil Srdjan Plavšič, ale na těžkém terénu míč hodně podebral a přestřelil.

Vzápětí se do šance vřítil Muhamed Tijani, Dostál proti němu vyběhl a možnost mu výborným zákrokem sebral.

Stejný hráč Baníku si pak u přední tyče naběhl na přihrávku Nemanji Kuzmanoviče, ale přestřelil.

A přišel trest. V 73. minutě přiletěl na malé vápno Baníku centr z pravé strany, ve skrumáži na malém vápně se míč několikrát odrazil, až jej nakonec Michal Frydrych v těžké pozici ve snaze odkopnout smolně poslal od tyče do vlastní branky – 3:3

V 80. minutě se řítil do otevřeného prostoru domácí Cupák, vystřelil a těsně minul horní roh branky Baníku.

Tři minuty poté se dostal do dobré pozice Ladislav Almási, Dostál jeho ránu vyrazil.

Rozhodnout mohl Michal Frydrych, pálil sice z úhlu, ale přesto z nadějné pozice, Dostál znovu výborně zasáhl.

Přišlo prodloužení a v něm měl největší šanci domácí Houser, který se proháčkoval až před Jiřího Letáčka a vypálil. Gólman Baníku proti čisté gólovce zachránil situaci. Postupem času pak v prodloužení tlačil stále více Baník, nicméně gól nepadl a na řadu přišly penalty.

Hned v první sérii Jiří Letáček penaltu soupeři chytil, ve třetí sérii domácí Jeleček přestřelil, zatímco baníkovci byli stoprocentní.

Pavel Vrba: "Zápas jsme zdramatizovali vlastními chybami. Dali jsme rychlý gól, vedli jsme 2:0, soupeře pak ale postavíme na nohy takovými chybami... Pak to je složité a hektické. Domácí euforie byla mimořádná. Zavinili jsme si to sami. Rozhodli jsme s pro takovou sestavu, jaká nastoupila, uhrála postup, ale některé výkony nebyly odpovídající. Šanci jsme si přitom vytvořili spoustu, ale nemůžeme si nechat dát takové góly."