st 17.3.2021

Stopka v MOL Cupu: Sparta - Baník 1:0

Baník v MOL Cupu končí. Osmifinálový souboj na Letné navzdory dobrému výkonu prohrál. O vítězství Sparty 1:0 rozhodla penalta ze závěru zápasu.

Baník utkání začal s otevřeným hledím. A už ve 13. minutě měl první velkou šanci. Po akci Tomáše Zajíce se do zakončení dostal Filip Kaloč. Gólman Milan Heča jeho střelu zblízka skvělým způsobem vyrazil.

V 19. minutě pálil Filip Kaloč z nějakých dvanácti metrů. Daniel Tetour jeho střelu na malém vápně patičkou tečoval, Heča ale ucpal přesně ten prostor, do něhož záložník Baníku svou tečí balon usměrnil.

Ve 22. minutě vypálil tvrdě Adam Jánoš, Heča nadvakrát chytil.

Sparta byla blízko úspěchu ve 33. minutě. To vypálil Tomáš Wiesner a jeho tečovaná střela prosvištěla kolem levé tyče branky Jana Laštůvky.

Brzy po přestávce podnikl Baník zajímavý rychlý kontr, v závěrečné fází však sudí Julínek odpískal hostům faul.

Slezané byli i dál aktivní. V 56. minutě obral Adam Jánoš na sparťanské polovině domácího hráče, okamžitě poté vypálil, Heča jeho bombu chytil.

Obrovskou šanci měla Sparta v 68. minutě. Adam Hložek se řítil sám na Jana Laštůvku. Ten jej fantasticky vychytal.

Rozhodnutí přišlo v 89. minutě. Krátce předtím Filip Kaloč v šestnáctce fauloval, za což dostal druhou žlutou, tedy i červenou kartu, a kopala se penalta. Tu proměnil Dávid Hancko.

Gól Patrizia Stronatiho z nastavení kvůli ofsajdu platit nemohl.

ONDŘEJ SMETANA: "Za to, jak dneska tým dřel, si zasloužil více než takový konec. Ještě si tu penaltovou situaci musím celou prohlédnout v klidu, ale bylo to asi zbytečné. Tým jinak skvěle pracoval. Měl jsem z toho utkání od začátku dobrý pocit, bohužel nakonec ta práce přišla vniveč. Musíme to hned hodit za hlavu, za čtyři dny hrajeme na Slovácku."