so 1.5.2021

Slezané náskok neudrželi: Baník - Brno 1:1

Dva góly byly k vidění v souboji Baníku se Zbrojovkou, pouze jeden však vstřelili Ostravané. Hosté jednogólové manko dotáhli, a tak se zrodil výsledek Baník - Brno 1:1.

První střelu na branku vyslal ve 4. minutě brněnský Antonín Růsek. Z první napálil míč, který k něm přiletěl z levé strany, trefil však prostor, v němž vládl Jan Laštůvka. A ten míč chytil.

Ze stejné strany přiletěl před branku Baníku vzápětí ještě jeden nebezpečný míč, který však prosvištěl před hranicí malého vápna, aniž jej kdokoliv zasáhl.

Pak už se Baník začal tlačit k brněnské brance. Centry Muhammeda Sanneha i Filipa Kaloče vypadaly nebezpečně. Stejně jako přímý kop Jiřího Fleišmana, který v konečném důsledku vyústil v zajímavý pokus Daniela Tetoura. Ten byl tečován, takže měl gólman Martin Berkovec co dělat, aby balon vytlačil na roh. A z něj se zrodila první gólovka. Prodloužený míč letěl až na zadní tyč, kde prostor zavíral David Buchta. Zblízka odkrytou branku přestřelil!

Pak se hra na nějakou dobu uklidnila, až ve 29. minutě přiťukl Adam Jánoš Danielu Tetourovi, který to zkusil z nějakých dvaceti metrů a jeho rána prosvištěla vedle Berkovcovy levé tyče.

A o chvíli později poslal zajímavou kolmici Filip Kaloč do šestnáctky Tomáši Zajícovi. Tomu scházel metřík, možná dva k tomu, aby míč chytil v ideálním střeleckém úhlu.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, kteří se najednou zdržovali na polovině Baníku déle, než tomu bylo v první půli zvykem. V 53. minutě si však smolný moment vybral stoper Zbrojovky Pavel Dreksa. David Buchta totiž vystihl jeho rozehrávku, prchnul sám na brněnskou branku a ač stíhán, zachoval klid a střelou o tyč otevřel skóre.

O chvíli později vymyslel Filip Kaloč svou druhou zajímavou prostrkávačku do šestnáctky Tomáši Zajícovi. Ten ji tentokrát dostihl relativně včas, ale byl z úhlu a gólman Berkovec mu nedovolil víc než vybojovat rohový kop.

V 69. minutě se zničeho jci ocitl v šanci Růsek. Na malém vápně však míč, který mu zleva přihrál Jan Hladík, netrefil.

A tak mohl udeřit Baník. Daniel Tetour ve výborné pozici minul, proti Martinu Fillovi zase včas zasáhl Berkovec.

V 74. minutě rozehrál Adam Jánoš rohový kop, na míč si naskočil Patrizio Stronati, hlavičkoval však přesně do Berkovce.

V 79. minutě přišlo vyrovnání. Značný podíl na něm měl brněnský Hladík, který tak dlouho operoval s míčem na noze na hranici pokutového území Baníku, až se mu podařilo vymyslet křížnou přízemní přihrávku ke vzdálenější tyči, kam si naběhl Peter Štěpanovský. A ten zblízka srovnal.

Nebezpečný byl o chvíli později i přímý kop Ondřeje Pachlopníka, který míč ze strany napálil před branku a zasahovat musel Jan Laštůvka.

Ondřej Smetana: "Dnes to nebyl náš den. Neměli jsme takový pohyb ani důraz a jsme naštvaní, že jsme nevyhráli. Věděli jsme, že to bude těžké. Že Brno hraje o všechno, že bude dobře bránit, a tak se to i vyvíjelo. První poločas nám nehrála křídla, bylo to až moc komplikované. O poločase jsme si řekli, že to oni budou museli trochu otevřít a otevře se nám prostor na brejk, to se vyplnilo. Bohužel jsme nepřidali druhý gól, neuhlídali jsme situaci na zadní tyči. A dostali jsme gól."

Richard Dostálek: "Svižné zajímavé momenty, na obou stranách padlo po jedné brance, nakonec musíme být spokojeni s bodem. V závěru už jsme nenašli správnou mušku, abychom to otočili v náš prospěch. Nám se dnes povedla střídání, viděli jsme vývoj, hráči dostali pokyny a splnili je skoro stoprocentně. Minimálně jsme si všimli, že hráči byli agresivnější a byl tam lepší přístup než proti Teplicím. Působili jsme i kompaktnějším dojmem. Naše hra do defenzívy se zlepšila.“