so 20.2.2021

Dva góly nestačily: Pardubice - Baník 3:2

Dva góly dokázal Baník vstřelit ve Vršovicích "domácím" Pardubicím, bodový zisk z toho však nebyl. Slezané totiž třikrát inkasovali, takže rezultát nakonec nabral podobu: Pardubice - Baník 3:2

Ve druhé minutě se jako první osmělil pardubický Cadu, vypálil zpoza šestnáctky tvrdě, ale nad. V 9. minutě mířil Pavel Černý v akci do otevřené ostravské obrany lépe, zasáhl ale Jan Laštůvka a ránu zpod břevna vytáhl na roh.

V 16. minutě se Michal Hlavatý ocitl v gólové pozici. Pálil z nějakých jedenácti metrů, Jan Laštůvka znovu zachránil. Hlavatého ránu vyboxoval.

Baník ohrozil branku domácích poprvé ve 22. minutě. Jakub Pokorný zamířil hlavou po rohovém kopu nad.

Pak to zpoza šestnáctky zkoušel Daniel Holzer, byl však zablokován a o něco později pálil Filip Kaloč mimo. V té fázi hry Baník na čas pardubickou aktivitu eliminoval a hru vyrovnal. Nicméně další pardubické možnosti přece jen přišly. Ve 34. minutě ji měl Cadu, který se v šestnáctce uvolnil a zbývalo mu už jen překonat gólmana Baníku. „Lašty“ však skvěle zareagoval a střelu, která mířila po jeho pravici, dokázal vytlačil mimo tyče.

Ve 41. minutě kopali domácí další roh, Jan Jeřábek hlavou zacílil přesně a domácí vedli.

Po přestávce se do nebezpečné pozice protlačil Ondřej Šašinka. Vystřelil ke vzdálenější tyči, tentokrát zasáhl výborným způsobem Marek Boháč. Vzápětí se po rohovém kopu znovu dostal k hlavičce Jakub Pokorný, znovu však přestřelil.

Zvýšit mohl Dominik Kostka. Měl před sebou prázdnou branku, z malého vápna ji však hlavou také přestřelil.

V 72. minutě vyrazil Jan Laštůvka velmi nepříjemnou střelu Dominika Kostky. Následoval roh a z něj Pardubičtí zvýšili. A znovu hlavou, tentokrát mířil přesně Filip Čihák.

Baník okamžitě snížil. Šikovnou přihrávku adresoval k penaltovému puntíku Yira Collins Sor. Našel Daniela Tetoura, a ten bezpečně trefil.

Tři body však zůstaly domácím. Definitivně o tom rozhodl David Huf, jenž využil chybu na straně Baníku, běžel úplně sám na Jana Laštůvku a dokázal jej prostřelit. Následné snížení Patrizia Stronatiho v poslední minutě ještě sice dalo Baníku malou naději, bodový zisk už z toho ale nebyl.

JAROSLAV NOVOTNÝ: "Bylo to velice hezké utkání, i díky kvalitnímu terénu. První poločas byl v naší režii, byli jsme lepším mužstvem. Snažili jsme se o to, abychom utkání rozhodli ve svůj prospěch. Podařilo se nám tam dát jednu branku, dvěma zákroky výborně zasáhl hostující gólman. Ve druhém poločase Baník přidal, začal tlačit. Přesto jsme si vypracovali další tři příležitosti, z nichž jsme dali dvě branky. Akorát nás mrzí, že jsme hned po vstřelených brankách inkasovali. Nakonec se nám podařilo dovést zápas do vítězné konce a to bylo pro nás strašně důležité."

LUBOŠ KOZEL: "Hlavně v prvním poločase jsme hráli komplikovaně, zbytečně složitě. Nepamatuju si situaci, že bychom ohrozili domácí branku. Domácí byli nebezpečnější, Lašty chytil dvě šance, takže jsme si o branku koledovali. Nakonec jsme ji dostali z rohového kopu. O poločase jsme udělali změnu a druhou hned po půli. Trošku mám to prospělo, po půli se náš výkon zvedl. V době, kdy to vypadalo, že bychom mohli jít za vyrovnáním, jsme opět inkasovali z rohového kopu. Domácí odskočili, naštěstí jsme brzo snížili a udrželi jsme se v zápase. Dělali jsme ale dál chyby, které vedly k šancím domácích. Jednu z nich proměnili a znovu odskočili. Naše snížení v závěru už nemělo vliv. Vítězství domácích je zasloužené, náš výkon nebyl dobrý."