ne 4.10.2020

Kolaps v závěru: Vrchovina - Baník B 3:2

Ještě dvě minuty před vypršením devadesáté vedl B-tým Baníku v Novém Městě na Moravě v utkání 9. kola MSFL 2:1. Přesto prohrál. Tři body za vítězství 3:2 brali domácí a Baník poprvé pod vedením trenéra Ondřeje Smetany prohrál.

Skóre utkání otevřeli domácí, ve 33. minutě pronikl z levé strany do šestnáctky Baníku Skalník a střelou k tyči otevřel skóre. Baník ale stačil do půle srovnat. Dominik Martišiak hlavou krásně přeloboval domácího gólmana a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Když se v 78. minutě po standardní situaci prosadil hlavou také Jarmil Blahuta, zdálo se, že by Baník mohl pomýšlet na tříbodový export. Zvláště když stav 1:2 platil ještě na začátku 89. minuty... V ní ale padl další gól hlavou. A tentokrát jej vstřelili domácí - 2:2.

V nastaveném čase padlo rozhodnutí. Po faulu na pronikajícího domácího hráče se pískala penalta, a tu v 93. proměnil kapitán Michal.

ONDŘEJ SMETANA: “Naší nezkušeností a naivitou jsme dnes přišli o body. Fotbal je i o takových zápasech, kdy rozhoduje více síla, důraz a odolnost v osobních soubojích. Musíme se ponaučit a pracovat na zlepšení i těchto vlastností.”