Kolaps v závěru: Vrchovina - Baník B 3:2

04.10.2020 | Redakce

Ještě dvě minuty před vypršením devadesáté vedl B-tým Baníku v Novém Městě na Moravě v utkání 9. kola MSFL 2:1. Přesto prohrál. Tři body za vítězství 3:2 brali domácí a Baník poprvé pod vedením trenéra Ondřeje Smetany prohrál.

MSFL, 9.kolo, so 3.10. , diváci: 0
SFK Nové Město na Moravě - Baník Ostrava B
3:2
(1:1)

Branky: 33. Skalník, 89. Šteffl, 90+3. Michal (pen.) – 44. Martišiak, 78. Blahuta. Rozhodčí: Zaoral – Kolář, Marek, ŽK: Holman, Smetana, Tulajdan, Duba – Blahuta, Mooc.

SFK Nové Město na Moravě: Šmída – J. Švanda, Hekerle (86. Batelka), Smetana, Michal, Holman (77. Feik), Skalník (91. Bača), Tulajdan, Duba, Šteffl, Vašíček

Baník Ostrava B: Murin - Zálešák, Blahuta, Velner, Fulnek - Chvěja (64. Lokša), Drozd, Mooc, Martišiak (83. Žák), Martiník (71. Jaroň) - Macej (55. Barkov)

Komentář

Skóre utkání otevřeli domácí, ve 33. minutě pronikl z levé strany do šestnáctky Baníku Skalník a střelou k tyči otevřel skóre. Baník ale stačil do půle srovnat. Dominik Martišiak hlavou krásně přeloboval domácího gólmana a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Když se v 78. minutě po standardní situaci prosadil hlavou také Jarmil Blahuta, zdálo se, že by Baník mohl pomýšlet na tříbodový export. Zvláště když stav 1:2 platil ještě na začátku 89. minuty... V ní ale padl další gól hlavou. A tentokrát jej vstřelili domácí - 2:2.

V nastaveném čase padlo rozhodnutí. Po faulu na pronikajícího domácího hráče se pískala penalta, a tu v 93. proměnil kapitán Michal.

Ohlasy trenérů

ONDŘEJ SMETANA: “Naší nezkušeností a naivitou jsme dnes přišli o body. Fotbal je i o takových zápasech, kdy rozhoduje více síla, důraz a odolnost v osobních soubojích. Musíme se ponaučit a pracovat na zlepšení i těchto vlastností.”