První domácí vítězství: Baník B - Uničov 3:1

30.08.2020 | Redakce

Také druhé vystoupení rezervy Baníku pod vedením trenéra Ondřeje Smetany skončilo vítězstvím. Béčko Baníku si ve 4. kole MSFL doma poradilo s Uničovem 3:1 a poprvé v sezoně vyhrálo před vlastním publikem.

MSFL, 4.kolo, ne 30.8. , diváci: 400
Baník Ostrava B - SK Uničov
3:1
(1:0)

Branky: 6. Martiník, 64. Lokša, 85. Wojatschke - 86. Vichta. Rozhodčí: Bebenek – Černoevič, Žurovec. ŽK: Kaloč – Bača, Ambrozek.

Baník Ostrava B: Budinský - Zálešák, Azackij, Hasala, Fulnek - Jaroň (72. Kostka), Kaloč, Mooc (65. Kulig), Martiník (60. Wojatschke), Buchta (82. Žák) - Lokša (77. Barkov).

SK Uničov: Uvízl - Kasal (73. Vybíral), Koutný, Krayzel, Můčka - Svoboda (65. Vasiljev), Bača, Ambrozek - Vichta, Komenda, Krč.

Komentář

Hned v 6. minutě přišlo uklidnění. Baník podnikl rychlou akci po pravé straně, na jejímž konci se ocitl Jan Martiník a jeho těžko chytatelná střela. Soupeř ale nadále odolával a Baník se neprosazoval tak, jak by si jeho hráči i trenéři představovali. Naopak, zasahovat musel Viktor Budinský. Střelu uničovského Ambrozka z hranice šestnáctky skvěle vyrazil na roh, ještě lepší zákrok předvedl proti Komendově šanci. Uničovský kapitán byl ve výborné pozici, Viktor Budinský však jeho střelu zastavil a vyrazil  skvěle nohou.

Po přestávce se obraz hry změnil a Baník byl najednou přece jen aktivnější. Hned po dvou minutách zachránil svůj tým gólman Uvízl, v 64. minutě se ale Radovan Lokša skvěle levačkou opřel do centrovaného míče a ránou z voleje nedal uničovskému brankáři šanci zasáhnout.

V 85. minutě neudržel uničovský brankář v rukou střelu jednoho z domácích hráčů a Vojtěch Wojatschke číhající před malým vápnem neměl těžkou pozici. Míč dorazil do branky a rozhodl, na čemž už nic nezměnilo snížení hostujícího Vichty.

Ohlasy trenérů

ONDŘEJ SMETANA: "Chtěl bych klukům pogratulovat k vítězství. Výsledek se nerodil lehce a výkon nebyl takový jako minulý týden ve Frýdku-Místku. Ve hře nám nefungovalo dost podstatných věcí, které nás eliminovaly ve snaze soupeře víc trápit. V přestávce jsme na to reagovali a ve druhém poločase se především zlepšil pohyb některých hráčů. Zvýšili jsme na 2:0 a i díky tomu jsme pak měli v útočné fázi více prostoru. Přišly šance a naštěstí i gól na 3:0. Jen škoda, že jsme pak nechali soupeře snížit a Viktora Budinského, který chytal fantasticky a jednoznačně potvrdil svou příslušnost k A-týmu, jsme připravili o čisté konto. Zasloužil by si ho."