pá 29.3.2019

V derby se nedařilo: Karviná - Baník 2:0

Derby s Karvinou se Baníku nepovedlo. Ostravané se na půdě regionálního rivala neprosadili, domácí byli po celé utkání aktivnější a vyhráli 2:0.

Domácí se dostali do šance už ve 4. minutě. Po chybě na straně Baníku se k míči dostal Ba Loua a řítil se sám na Jana Laštůvku. Ten vynikajícím zákrokem podržel své spoluhráče ve hře. Karviná vstoupila do utkání velmi nažhavená a dál měla míč častěji ve svém držení. Baník ale bránil pozorně a do další gólové šance soupeře dlouho nepustil. Horší to bylo s útočnou aktivitou ostravského týmu. Do zajímavějšího zakončení se Ostravané přes nadšeně hrající domácí nemohli dostat. A tak to byli znovu Karvinští, kdo zahrozil. Ve 28. minutě to Ba Loua zkusil zpoza šestnáctky zajímavým obloučkem. Míč ale nakonec přeletěl břevno baníkovské branky.

Ve 45. minutě předvedl Baník rychlou akci. Potáhl ji Robert Hrubý, jenž posunul na rozběhnutého Patrizia Stronatiho, a ten poslal do šestnáctky zajímavý centr. Damemu Diopovi scházelo málo...

Také po přestávce byli aktivnější domácí. Nejdříve vystřelil Ba Loua, Jan Laštůvka byl u své levé tyče včas. Pak ale přišla 49. minuta, Ba Loua zahrál roh, na který si naběhl Budínský a hlavou otevřel skóre. Domácí si i nadále hlídali průběh zápasu a nedopustili, aby se Baník dostal k vyrovnání. Hosté se nemohli dostat do gólové šance a domácí svůj náskok naopak dokázali navýšit. A byl u toho znovu Ba Loua. Poslal do šestnáctky přízemní centr, na který si nabíhal Lingr. Zdálo se, že bude střílet, a nakonec se k ráně nedostal a balon propadl až na druhou stranu, kde byl připravený Galuška. Vypálil a určil konečný výsledek zápasu.

FRANTIŠEK STRAKA: "Odvedli jsme skvělou práci, odevzdali jsme poctivý výkon. Nechali jsme tam duši, fotbal se hraje srdíčkem. Byl jsem přesvědčený o tom, že utkání zvládneme. V posledních dnech jsem to tušil."

BOHUMIL PÁNÍK: "Domácí projevili větší touhu po vítězství, dali do toho srdce a bojovnost, to nám schází. My jsme hráli opět bezstarostný a bezbolestný fotbal, to je bohužel málo. Pokud tomu nedáte agresi a srdce, skončí to takhle."