Baník zahájil zápasovou část letní přípravy vítězstvím. V utkání hraném po vzájemné dohodě na 120 minut, porazil druholigovou Kroměříž 3:1.
Baník, který nastoupil bez lehce zraněných Beweneho, Gninga i dlouhodoběji vyřazených Kohúta, Kubaly, Látala a Grygara, si v první půli na dva hodinové poločasy hraného utkání vypracoval několik zajímavých pozic. V 15. minutě likvidoval Tomáš Vajner v brance Kroměříže ránu osamoceného Marka Havrana, o chvíli později dostihl u své levé tyče a vyrazil dobrý pokus stejného hráče.
Pak o sobě dal vědět Václav Jurečka, jeho přímý kop zpoza šestnáctky Vajner chytil, vzápětí mířil Václav Jurečka z podobné situace těsně nad.
Matouš Babka v brance Baníku pak zvládl situaci při střele Radka Ovesného, kroměřížský Vajner likvidoval střelu Lukáše Dvořáčka a další pokus Václava Jurečky, jemuž po předchozím Dvořáčkově přistrčení přiťukl Jakub Pira.
Šedesátá, tedy poslední minuta atypického poločasu, přinesla chybu v rozehrávce, kterou využil kroměřížský David Polášek k tomu, aby z půlky hřiště pelášil na prázdnou branku. V pokutovém území jej ještě dostihl Vlasij Siňavskij, eliminoval jej, ale byla z toho penalta, a tu proměnil Dominik Kříž – 0:1.
Po pauze ale Baník třemi góly otočil. Nejdříve si v 69. minutě David Planka narazil s Dennisem Owusuem, vypálil, gólman Jakub Dostál ránu vyrazil a Vít Škrkoň byl tam, kde být měl a vrátil míč do sítě.
O tři minuty později poslal Dennis Owusu dokonalý centr do pokutového území a David Buchta neměl problém hlavou trefit – 2:1.
V 95. minutě získal míč na polovině hřiště Filip Šancl, poslal Vítu Škrkoňovi, ten špičkou kopačky prodloužil Dennisi Owusuovi, jenž si na hrotu se situací poradil. Odclonil si obránce, udělal kličku gólmanovi a střelou do prázdné upravil na 3:1.
Fotogalerie
Ohlasy k utkání
ROMAN SKUHRAVÝ: "Musím v první řadě pochválit Kroměříž, není náhodu, že byla v jarní části jedním z nejlepších mužstev druhé ligy. Jsem šťastný, že jsme tento zápas mohli hrát. Pro mě je to absolutně první informace. Jsem tu krátce, navnímávám hráče, a že před sebou máme moc práce a zlepšování, to vím od prvního dne. Zápas ukázal to, že v mužstvu je zajímavá kreativita, ale chybí mu vášeň a zodpovědnost."
