so 11.5.2024

Třetí minuta rozhodla: Baník - M. Boleslav 0:1

Ani druhé kolo finálové části Fortuna:ligy Baníku body nepřineslo. Slezané na Městském stadionu podlehli Mladé Boleslavi 0:1. O výsledku rozhodl smolný vlastní gól Jiřího Bouly ze třetí minuty zápasu.

Zápas začal pro Baník nejhůře, jak mohl. Ve 3. minutě se hostům otevřel volný prostor na levé straně, vnikl do něj Antonín Vaníček, převzal si míč a od koncové čáry jej poslal zpět před malé vápno nabíhajícím spoluhráčům. Jiří Boula si však ve snaze přihrávku zastavit srazil míč do vlastní sítě.

Od té chvíle bylo utkání jen o tom, zda se Baníku podaří srovnat, nebo ne. Hosté na veškerou ofenzivu prakticky rezignovali a soustředili se na uhájení nabytého náskoku.

Velmi blízko k vyrovnání měl několikrát Filip Kubala. Poprvé, když si naběhl na centr Patricka Kpoza, zblízka jej ale hlavou poslal těsně vedle levé tyče.

Ve 27. minutě se balon při tlaku Baníku dostal k Tomáši Rigovi, tomu se na hranici šestnáctky otevřel prostor ke střele, tak to zkusil, ale také on těsně minul. Pro změnu ovšem pravou tyč.

A ještě větší šanci měl ve 29. minutě Matěj Šín. Nejdřív David Buchta prostrčil míč podél hranice šestnáctky Jiřímu Boulovi, ten našel v šestnáctce mezeru mezi mladoboleslavskými hráči a tou poslal balon právě Matěji Šínovi. Mladý záložník Baníku to z nějakých osmi metrů zkusil levačkou obstřelem, což ale Petr Mikulec v brance přečetl a dokázal svou pravicí dobře mířenou střelu vyrazit.

Tlak Baníku trval a přišly další možnosti. Filip Kubala se snažil zblízka protlačit míč do branky, přes bránící hráče soupeře se mu to nepovedlo, stejně tak se pak Ewertonovi z nějakých patnácti metrů nepodařilo propálit mladoboleslavský blok.

A závěr první půle přinesl další tutovku Baníku. Z pravé strany centroval Jan Juroška, na jeho centr si naběhl velmi aktivní Filip Kubala, který míč ve skluzu napálil do tyče!

Ve druhém poločase zprvu snaha Baníku k žádné šanci nevedla, v 60. minutě ale Ewerton obtančil několik bránících hráčů, pak poslal oblouček před branku, a na ten si naskočil Matěj Šín. Dostal se k hlavičce, jenže také jeho pokus proskákal těsně kolem brankové konstrukce.

Další snaha Baníku vedla ještě k nebezpečné hlavičce Quadriho Adedirana v závěru utkání, ale také on branku minul, a tak se Slezané kýžené změny stavu nedočkali.

Pavel Hapal: "Z výsledku jsem zklamán. Dostali jsme brzy gól a zhruba patnáct minut nám trvalo, než jsme se z toho gólu vzpamatovali. Pak jsme ale začali hrát dobře a měli jsme řadu šancí k tomu, abychom vyrovnávací gól vstřelili. V koncovce nám chyběl klid a snad i trochu štěstí. Gól jsme dát nedokázali, proto jsme nakonec prohráli."

David Holoubek: "Šli jsme do toho, že je tohle play off zápas na jeden výsledek. A jsem moc rád, že hráči k tomu přistoupili tímhle způsobem. Řešili jsme to celý týden v tréninku. Sami vycítili, že tento způsob hry by mohl být pro Baník obtížný. Pak samozřejmě musíš mít i trošku štěstí a vstřelit nějaký gól. Ten jsme dali."