ne 1.10.2023
JUN

Rezerva vydřela výhru nad Hranicemi

Baníkovci dostáli v 10. kole MSFL roli favorita a na domácím trávníku na Bazalech udolali Hranice. Tuhý odpor soupeře dokázali zlomit až dvacet minut před koncem krásnou trefou Michala Málka. Znamená to, že v čele soutěže má béčko už šestibodový náskok.

Hosté podle předpokladů přijeli s defenzivní taktikou a jejich blok mohli baníkovci překonat rychlým gólem už v 5. minutě, jenomže po výborné průnikové přihrávce Elekany sám Drozd ztroskotal na Tomečkovi.

Hranicím sázka na obranu a standardní situace dlouho vycházela. A mohla být úplně dokonalá, kdyby ve 20. minutě Rolincův gólový volej po rohu nevytáhl Kubný mimo tyče.

Jinak byl obraz hry prakticky neměnný: Baník na míči, na útočné polovině a dobývání hranické obrany. Do ní ovšem pronikal velmi lopotně. Když se to ve 41. minutě povedlo Elekanovi, zazářil znovu Tomečka a jeho ránu vyrazil.

Gólové parametry měla rovněž Málkova dělovka, i tu po hodině hry vychýlil rukou nad bránu pozorný Tomečka. Nakonec si Baník v 70. minutě poradil postupným útokem, dlouhou přípravnou kombinací, po níž se někde na dvaceti metrech uvolnil aktivní Málek a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre.

Baníkovci mohli záhy pojistit vedení, jenomže Tomečka Samuelovu ránu k tyči opět vytěsnil. I přes tuto neproměněnou možnost si ale rezerva připsala další tři body, hosté její těsný náskok žádnou nebezpečnou střelou neohrozili.

Ohlasy k utkání

Josef Dvorník: "Do zápasu jsme šli s cílem co nejrychleji vstřelit branku, abychom trochu otevřeli soupeřovu obranu, ale to se nám nepodařilo. I přesto, že jsme měli velkou šanci Drozdem hned v páté minutě. Soupeř velmi dobře bránil, byl precizní v defenzívě. Naše hra v prvním poločase postrádala větší přesnost. Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb, přesnost na míči v ofenzivní fázi a v 70. minutě Málek velmi dobře vyřešil situaci velmi pěknou střelou."

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
0Mikuláš Kubný90000

Informace o utkání

1.
neděle
října
Baník B VS Hranice
MSFL

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka: 70. Málek. Rozhodčí: Silný – Grečmal, Habermann. ŽK: Říha, Samuel - Hapal, Markovič.
Diváci: 283

Sestavy

Baník Ostrava B

Kubný - Krupička, Měkota, Říha, Samuel - Drozd, Kaloč, Holaň (59. Šudák) - Málek (90. Bewene), Klíma (46. Chvěja), Elekana (78. Š. Hapal).

SK Hranice

Tomečka – Vavřík, Dohnálek, Beňa, Opatřil (77. Markovič) – Jasenský, Grygar - Koláček (81. Kuchař), Hapal, Červenka (62. Pak) - Rolinc.
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala
13
Samuel
Grygar
11
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
35
Jakub
Markovič
20
Abdullahi
Tanko
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
0
Paixao da Silva
Ewerton
4
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma