so 28.1.2017
MUZ

0:1. Baník v Třinci znovu narazil

Baník utrpěl v zimní přípravě první prohru. Na umělé trávě v Třinci v sobotu padl po jediném gólovém zásahu Čelůstky 0:1. Na domácí jedenáctku tak nestačil podruhé za posledních devět týdnů.

Baník se do Třince vrátil dva měsíce po ostudné listopadové prohře 1:4, ale ani dnes mu pod Javorovým nešla karta. Ve výrazně obměněné sestavě se těžko prosazoval proti konsolidované třinecké defenzívě a boj o střed hřiště na obou stranách mnoho šancí nenabídl.

Když už se Granečný mohl řítit sám na branku, těsně před vápnem mu stoper v poslední chvíli míč vypíchl. Jedinou vážnější ránu tak na domácí bránu adresoval testovaný obránce Vučetič, ale gólman si s jeho pokusem poradil.

Těsně před poločasem vyrovnaného utkání Třinec udeřil ze standardní situace. Míč po několika odrazech propadl až na malé vápno, kde ho důrazný Čelůstka nohou uklidil do sítě.

Baník do druhé půle prostřídal celou zálohu, ale vedlo to pouze k územní převaze. Největší gólovou možnost si z brejku vypracoval domácí Hošek, ale Chmiel jeho nepříjemnou ránu zlikvidoval. Ještě v předposlední minutě se do balonu nebezpečně z voleje opřel Pekár, ale třinecký gólman střelu vytáhl nad břevno a uhájil domácím vítězství.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: „Dali jsme tam dneska všechny mladé hráče, a i když se prohrálo, mi se líbilo, jak kluci hráli. Nehráli špatně. Byli v pohybu, snažili se prosadit, ale museli jsme hrát do plných. Bohužel jsme znovu inkasovali gól po standardní situaci a ta branka nám to zkomplikovala. Hráli jsme pak na jednu bránu, oni čekali na brejky a pak tam nakonec z šance ještě jednu branku mohli dát.“

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

28.
sobota
ledna
Třinec VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branka: 44. Čelůstka.
Diváci: 100

Sestavy

Třinec

Adamuška - Stříž, Bedecs, Čelůstka, Reintam, Janoščín - Joukl (61. Benetka), Krišto, Motyčka (61. Ižvolt), Janošík - Vávra (46. Hošek).

Baník

Chmiel – Vučetič (70. Celba), Pokorný, Meščaninov, Helešic – Ožvolda (46. Nerad), Chvěja (46. Hlinka), Mičola (46. Hrubý) – Mondek, Urgela, Granečný (60. Pekár).
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
18
Tomáš
Zajíc
8
Jaroslav
Harušťák
13
Roman
Potočný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka