FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Velké srdce a poctivost, to jsou naše zbraně proti Sigmě Olomouc

30.09.2015 | Tomáš Svoboda

Je před námi mimořádně náročné a důležité utkání 9. kola Synot ligy proti Sigmě Olomouc. Našeho tradičního rivala z Hané vyzveme s plným odhodláním k souboji v pátek od 20:15, dějištěm bude ostravský Městský stadion. Do moderní arény zveme všechny fanoušky, kteří mají v rámci mobilizace baníkovských sil vstupné za symbolickou cenu 1 Kč. „Naši fanoušci jsou vždy tím nejlepším dvanáctým hráčem. Budeme velmi rádi, když nás přijdou povzbudit právě teď, kdy potřebujeme spojit co nejvíce sil,“ říká trenér Baníku Radomír Korytář.

Naše situace je jako stvořená pro srdnaté a odhodlané bojovníky, kteří vědí, jak se zachovat, když se hraje o všechno. Už v posledních dvou utkáních proti Jablonci a Teplicím podal náš tým v mnoha ohledech zlepšený výkon a věříme, že dokáže být ještě lepší, abychom se mohli radovat z vytouženého vítězství. „Bude to zápas, ve kterém bude důležitý souboj o každý metr hřiště. Mužstvo se nám daří posledními zápasy postupně stabilizovat, takže věříme, že to s velkým srdcem a poctivostí zvládneme a získáme tři body,“ sděluje kouč našeho mužstva, které bude čelit navrátilci na prvoligovou scénu. Sigma Olomouc se do Synot ligy vrátila po roční „druholigové přestávce“, na které měl svůj podíl i náš poslední vzájemný zápas na jaře 2014.

Tehdy jsme na Hané sehráli nezapomenutelné střetnutí s úžasným obratem skóre z 0:2 na 3:2 v náš prospěch. Byl to pro náš klub rozhodující krok k záchraně prvoligové příslušnosti. Vítěznou trefou se o to zasloužil Dyjan Carlos de Azevedo. Přesně však v tom zápase mířil také Filip Kaša a své vzpomínky na tuto památnou výhru má více našich baníkovců, a to včetně samotného trenéra. „Obě mužstva jsou dnes jiná, ale budeme samozřejmě velmi rádi, pokud to tak dopadne i tentokrát. Určitě nás může inspirovat duch toho utkání, které bylo z naší strany o velké vůli, nasazení a nakonec o zasloužené euforii,“ myslí si Korytář.

Je velmi pozitivní, že před důležitým pátečním utkáním vede mobilizace sil uvnitř klubu k možnému návratu jednoho zkušeného baníkovce. „Zvažujeme zařazení Tomáše Mičoly do nominace na zápas se Sigmou. Tomáš s týmem trénuje od minulého týdne a je připraven na veškerou zátěž,“ těší našeho trenéra okolnost, že už by mohl počítat se šikovným ofenzivním fotbalistou, který za Baník naposled nastoupil před více než pěti lety. V minulosti za náš klub příkladně bojoval v 97 ligových utkáních, ve kterých vstřelil 17 branek. Stejně jako naši věrní fanoušci si moc přejeme, aby v takovém stylu znovu pokračoval.

Kromě ryze sportovní mobilizace sil však pracujeme také na dalších úrovních podpory tak, abychom byli jako Baník, tedy všichni společně s našimi hráči, trenéry, fanoušky i partnery, na páteční zápas co nejlépe připraveni. Jak tuto atmosféru vnímá samotný náš tým? „Vnímáme to velmi pozitivně a věříme, že se to projeví na našem výkonu. Co se týče fanoušků, ti jsou vždy tím nejlepším dvanáctým hráčem. Budeme velmi rádi, když nás přijdou povzbudit právě teď, kdy potřebujeme spojit co nejvíce sil,“ vzkazuje na závěr všem baníkovcům trenér Korytář.

FC Baník Ostrava vs. SK Sigma Olomouc

Pátek 2. října 2015 od 20:15, Městský stadion Ostrava

Bilance Baníku se Sigmou Olomouc v samostatné české lize: 42 zápasů – 11 výher – 16 remíz – 15 porážek, skóre 48:48


Poslední vzájemný zápas:

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 2:3 (27. kolo Synot ligy 2013/14, 5. května 2014, Andrův stadion)

Branky: 14. Varadi, 18. Navrátil – 45+2. Kaša, 47. Štěpán, 90+3. De Azevedo.

Žluté karty: 25. Dreksa, 52. Navrátil – 38. Baránek, 65. Sukup.

Rozhodčí: Paták – Moláček, Kotík.

Diváci: 3 975

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Svozil, Javůrek – Navrátil (63. Falta), Šindelář, Pospíšil, Schulmeister (80. Rolinc) – Varadi, Depetris (69. Chorý).

FC Baník Ostrava: Pavlenka (17. Šrom) – Vengřinek (22. Sukup), Frydrych, Baránek, Kaša – Štěpán, Greguš, Lindpere (37. Šichor), De Azevedo – Svěrkoš – Narh.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA