FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Úkol jsme splnili, jsou to cenné body, radoval se střelec Machovec

03.10.2015 | Tomáš Svoboda

Společně s kapitánem Jiřím Pavlenkou byl devětadvacetiletý obránce Jaroslav Machovec hlavním hrdinou našeho týmu v pátečním zápase proti Sigmě Olomouc. Byl to právě zkušený stoper, který ve 41. minutě rozjásal Městský stadion vedoucí, a jak se nakonec ukázalo, i vítěznou brankou. Radovat jsme se po jeho střele ovšem mohli ještě jednou, to by ale v závěru první půle nesmělo stát v jeho zdárně namířeném přímém kopu břevno, od něhož se míč odrazil pár centimetrů před brankovou čáru.

Co říkal autor gólu, kterým rozhodl o velmi důležité výhře 1:0, bezprostředně po utkání? „Úkol jsme splnili. Potřebovali jsme tři body a ty jsme získali. Podali jsme bojovný výkon, kdy jsme šli na dno sil, takže jsou to pro nás cenné body,“ hodnotil Machovec význam prvního ligového vítězství Baníku v letošní sezóně. Sám k němu pomohl způsobem velmi zásadním. Prosadil se po jedné ze standardních situací, které často bývají v podobně vyrovnaných a bojovných zápasech klíčovým faktorem.

„Celý týden jsme se na standardky připravovali. Měl jsem chodit na první tyč, kde mě Davor výborně našel. Pak jsem se už jen pokoušel trefit míč a vyšlo to,“ radoval se baníkovský obránce z okamžiku, který mužstvu dodal velkou sílu do dalšího boje. Nemuselo však zůstat pouze u jedné trefy. Po dohodě s Davorem Kukecem se postavil k přímému kopu a těsně před odchodem do šaten napálil břevno branky střežené olomouckým Buchtou.

Ve druhé půli jsme měli brankových příležitostí o něco méně, ale i tak jsme mohli dramatický zápas uklidnit. Velkou šanci měl útočník Marek Červenka, ale po sólovém úniku střílel těsně vedle. „Chtěli jsme dál hrát vysoko a soupeře napadat, ale moc se nám to nedařilo. Trochu jsme znervózněli a báli se o výsledek až do konce. Udrželi jsme však nulu vzadu, kde byla cítit veliká podpora od Jirky Pavlenky, a to je důležité,“ dodal Machovec, který si ze zápasu před sedmitisícovou návštěvou odnesl velmi pozitivní dojmy. „Jsem rád, že konečně jsem tady něco takového zažil. Věřím, že se nám bude dál dařit a na stadion bude chodit stále více fanoušků,“ řekl na závěr šťastný střelec.

Foto: Lukáš Ston

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA