pá 12.8.2016
A-tým

Tomáš Mičola: Věřil jsem, že to otočíme

Za úspěch Baníku by se dnes sedřel z kůže. Běhal, presoval, bojoval. Kapitán TOMÁŠ MIČOLA nakonec vstřelil i vyrovnávací gól a dokázal, že je mužem na svém místě.

Takové vydřené vítězství je cennější než vyhrát o tři, čtyři góly. Souhlasíte?

Naprosto s tím souhlasím. Bylo to strašně náročné, pro mě osobně to byl horší a náročnější zápas než v první lize. Ty zápasy takové ve druhé lize ale budou. Mám z toho velkou radost, protože jsme prokázali srdce a charakter.

Zápas se vyvíjel asi nejhůř, jak mohl.

Přesně tak. Říkali jsme si, ať nedostaneme z prvního centru gól. A stalo se, bohužel. Bylo to pak takové nervozní. Třinec to zvládl dobře, nakonec jsme se tam dostali. Mohl jsem dát gól i dříve, když mi to tam prostrčil Kuba Malý. To byla stoprocentní šance, měl jsem to dát a hrálo by se nám lépe. Ale hodně jsme makali celé léto a může se to v sezoně projevit. I kádr máme široký a dneska se to povedlo oživit. 

Věřil jste i čtvrthodinu před koncem, že ještě zápas otočíte?

Ano, já jsem věřil, že to otočíme. Šlo vidět, že je otázka času, kdy tam už něco konečně propadne. Šli jsme tomu naproti a já jsme věřil, že to otočíme.

Na vaši druholigovou premiéru přišlo pět tisíc diváků. Co na to říkáte?

Diváci, to je fenomén. Jsou nejlepší. Zažil jsem tu krizi, kdy chodilo 1500 lidí a nikdo nefandil. Dneska bylo skoro pět tisíc, co by za to daly ligové kluby. Fandili nám celý zápas, i když se nevedlo. Byli jsme rádi, že na nás nepískali po prvním poločase, kdy se prohrávalo. Můžu jenom říct, že smekám.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási