ne 11.8.2019
A-tým

Rudolf Reiter: Konečně jsme to zlomili!

Byl to pro něj zápas "speciál". Tak jako je tomu vždy, když hráč poprvé nastoupí proti bývalým spoluhráčům. Bylo vidět, že si Bohemians 1905 jsou kvalit Rudolfa Reitera vědomi. A bedlivě ho strážili. Záložník Baníku dřel a přispěl k celkovému vítězství 4:2. Prvnímu domácímu triumfu Baníku v této sezoně.

Na tuhle výhru čekali všichni baníkovci...

Jsem rád, že jsme to doma konečně zlomili. To byl před našimi fanoušky úkol číslo jedna. Teď v nás převládá radost a jsme rádi za tři body. Jsou důležité a teď si to pojedeme rozdat na Spartu.

Zápas se ale nevyvíjel dobře, Bohemians se dostali do vedení. Jak jste se v tu chvíli na hřišti cítil?

Tohle určitě nebylo jednoduché. Věděli jsme, že Bohemka je nepříjemný soupeř, obrovsky organizovaný. A dostali jsme brzký gól. Pak jsme ale ukázali obrovskou mentální sílu. I sílu tohoto týmu. Zachovali jsme chladnou hlavu, do poločasu otočili na 2:1. Ano, pak jsme zase dostali na 2:2. Z penalty. Ale všichni jsme si řekli, hrejme trpělivě, šance přijde. A ten gól dáme. A podařilo se nám dát dokonce dva. Takže spokojenost.

Po dvou domácích porážkách jste stáli před povinností do třetice v každé případě vyhrát. Byl to na mužstvo trochu tlak, souhlasíte?

Tlak to byl. Doma jsme uhráli nula bodů, venku šest. Lidi jsou ale zvyklí, že se doma vyhrává. Dostali jsme gól na 0:1, vyvíjelo se to špatně. Ale už jsem říkal, ukázali jsme sílu, dali čtyři gólu, což je super.

Jaké to pro vás bylo hrát proti Bohemians?

Já jsem to nějak neřešil, hrálo se mi normálně. Nebylo to vyloženě, že bych to prožíval. Jasně, s kluky z Bohemky se znám. Mám ke klubu i k jejím hráčům obrovský respekt, úctu a mám je rád. Nebral jsem to ale nějak extra.

Pomohlo vám, že hráče Bohemians znáte?

Částečně jo. Věděl jsem, nebo jsem si spíš myslel, s čím Bohemka přijede a způsob hry se naplnil, což určitou roli asi hrálo. Sestavu jsem trefil úplně přesně.

8
Srdjan
Plavšić
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
96
Eneo
Bitri
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
26
Muhamed
Tijani
18
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný