FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 25. kola: Příbram – Baník (sobota, 17:00)

14.04.2016 | Redakce, foto: Lukáš Ston

Časy se mění. Z týmu, který býval Baník zvyklý pravidelně porážet, se v posledních letech vyklubal obávaný protivník. Od 4. května 2013 a vítězství 2:0, které svými trefami obstaral Milan Baroš, Ostravští proti Příbrami pět utkání za sebou čekají na výhru.

Příbram se namočila do sestupových vod a na čtrnáctém místě má na předposlední Olomouc ošidný čtyřbodový náskok. Není pochyb, že pro Středočechy je zápas s Baníkem za stávajících okolností možná i utkáním jara.
"Velice nepříjemný soupeř, který se namočil do hry o udržení. Má s tím velké zkušenosti, nebude to jednoduché utkání. Ale je to soupeř, který se dá porazit. Fotbalově se s ním přinejmenším můžeme rovnat," řekl trenér Vlastimil Petržela.
Jeho mladý soubor dostal další koňskou dávku sebevědomí výhrou nad Slováckem. A trenér hráče i před Příbramí nabádá k odvaze. "Věřím, že kluci jsou po Slovácku povzbuzeni. Učím je, aby se nebáli nikoho. Takže do toho nepůjdeme se strachem. Je jedno, kdo proti nám stojí, oni už pochopili, že porazit se dá každý," upozornil Vlastimil Petržela.
Baník u Litavky naposledy naplno zabodoval před čtyřmi lety – po gólech Davora Kukece a Antonína Fantiše vyhrál 2:1. Pak ale následovaly porážky 1:2, 0:4 a 1:3. "Jsem ale přesvědčen, že je to tým, na který bychom mohli mít," zdůraznil Vlastimil Petržela, který do sestavy může znovu počítat s uzdraveným Richardem Lásikem či obráncem Lukou Lučićem, jenž si odpykal trest za čtyři žluté karty a v pondělí rozhodl zápas juniorky ve Znojmě. "Ještě ale nevím, jak to poskládáme."


Příbram (14. místo, 24 bodů) – Baník (16. místo, 11 bodů)
Sobota 16. dubna, 17:00 Energon Arena
Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Ratajová.

Poslední vzájemný zápas:
24. října 2015
Baník – Příbram 0:2 (0:1)
Branky:
20. Rezek, 86. Barák.
Rozhodčí:
Paták - Mokrusch, Pochylý.
Diváci:
3538.
Baník:
Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Lásik (77. Holzer), Kukec, Mišák - Narh, Červenka (46. De Azevedo), Mičola (56. Szotkowski).

Příbram: Hruška – Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek – Hnaníček, Končal (64. Krameš) – Štípek (75. Barák), Pilík, Rezek (85. Tregler) – Bednář.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA