FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 23. kola: Sigma Olomouc vers. FC Baník Ostrava

01.04.2016 | Redakce

Tyhle zápasy táhnou! Baník se v rámci 23. kola nejvyšší soutěže popasuje v Olomouci s místní Sigmou. Souboj, který mívá i díky masivní účasti ostravských fanoušků obvykle báječnou fotbalovou kulisu, se na Andrově stadionu hraje v pátek od 20:15.

Baník a Sigma si na hanácké půdě dají dostaveníčko 23 měsíců od památné výhry Ostravanů 3:2, která nasměrovala Olomouc k pozdějšímu pádu do druhého fotbalového podlaží. Kdo by si nepamatoval zmrtvýchvstání Slezanů, kteří obrat z 0:2 dokončili v nastaveném čase sólovou akcí a dělovkou De Azeveda, jež o břevno zapadla do olomoucké brány.

I po dvou letech budou mít tři body, které leží na trávě Androva stadionu, pro domácí jedenáctku mimořádnou hodnotu. Už dopředu avizují, že od výsledku se budou odvíjet jejich ambice na záchranu, k níž mají aktuálně šest bodů daleko.

My jdeme do každého zápasu se snahou o celoplošný fotbal. Získat co nejdříve míč a ohrozit bránu. Chceme prokázat progres, který na mužstvu v tréninku pozoruju,” řekl trenér Vlastimil Petržela, který na lavičce Sigmy před devíti lety působil. Zkušenost se Sigmou nemá jediný. Klubem dříve prošli také brankář Vojtěch Šrom, obránce Ondřej Sukup a záložník Marek Šichor.

Baník v průběžném pořadí za patnáctou Sigmou zaostává o devět bodů. Ale z posledních tří vzájemných měření sil odešel neporažen s bilancí dvou vítězství a remízy. Přidají baníkovci v pátečním večeru čtvrtý díl do této minisérie?

Podle informací domácího klubu se vstupenky na utkání prodávají i v den zápasu. Brány Androva stadionu se otevřou hodinu a půl před utkáním.

Sigma Olomouc vs. FC Baník Ostrava

Pátek 1. dubna 2016 od 20:15, Andrův stadion

Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Pochylý.

Poslední vzájemný zápas:

2. října 2016

Baník – Olomouc 1:0

Branka: 41. Machovec.

Žlutá karta: Machovec.

Rozhodčí: Orel - Mencl, Blažej.

Diváci: 7329.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Dostál, Kaša, Machovec, Holzer – Lásik, Ježdík – Narh (88. Mondek), Kukec (81. Kouřil), de Azevedo – Červenka (70. Mičola).

SK Sigma Olomouc: Buchta – Hála, Rajnoch (46. Plšek), Hubník, Vepřek – Houska, Radaković – Falta (69. Petr), Ordoš, Navrátil – Malec (46. Chorý).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA