so 28.11.2015
Ohlasy po zápase

Ohlasy baníkovců po zápase s Jihlavou

Do mix zóny mezi novináře přišli po domácím sobotním utkání 15. kola Synot ligy proti Vysočině Jihlava (1:2) baníkovci Davor Kukec a Tomáš Mičola. Přinášíme přehled jejich výroků, kterými komentovali dění na hřišti bezprostředně po skončení zápasu.

Oba se do průběhu sobotního střetnutí zapsali výrazně, bohužel nakonec s hořkou pointou. Kukec nejprve figuroval u prvního obdrženého gólu Baníku a navíc v závěru neproměnil penaltu, z které mohl vyrovnat na 2:2. Mičola byl klíčovým aktérem u baníkovského gólu na 1:1, když ve 31. minutě jeho střela nejprve skončila na břevně a odražený míč odhlavičkoval dezorientovaný jihlavský zadák Krejčí do vlastní branky. 

Davor Kukec:

"Prohráli jsme proto, že jsem zavinil první gól a potom nedal penaltu. Rozhodl jsem se na ni jít, protože se mi povedlo minule ji proměnit (proti Jablonci v 7. kole, pozn. red.), ale teď jsem nedal, bohužel, brankář Jihlavy si vybral správnou stranu. Co znamená dnešní prohra? Máme jenom čtyři body a víme, že v každém zápase musíme bodovat. I když se snažíme zvednout, vždycky někdo udělá chybu jako třeba já před prvním gólem, kdy mi odskočil míč. Hned z první akce soupeře jsme dostali gól. Potom už bylo těžké hrát. Potvrzuje se, že dostáváme zbytečně góly a kvůli tomu zápasy prohráváme."

Tomáš Mičola:

"Myslím si, že bychom si po dnešním zápase měli všichni sáhnout do svědomí a říct si, co kdo z nás pro tým udělal. Pokud budu mluvit za sebe, zisk čtyřech bodů odpovídá tomu, jak hrajeme. Tady není co obhajovat nebo se vymlouvat na psychiku. Nadřeme se na každý gól, ale pak vždy uděláme školáckou chybu jako dnes, kdy jsme už v šesté minutě dostali gól. Přestože jsme vyrovnali, zase jsme si nechali dát dvě minuty před koncem poločasu druhý gól. Bohužel teď v mančaftu sílu na obrat nemáme. Když jsem přišel, hráli jsme proti Olomouci obětavě jeden za druhého, to úplně vymizelo. Přesto pořád věřím, že se s tím dá něco udělat. Byl bych špatný hráč, kdybych řekl něco jiného."

15
Patrizio
Stronati
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
1
Radovan
Murin
14
Pepe
Mena
23
Jaroslav
Svozil
31
Ondřej
Šašinka
20
Jakub
Pokorný
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
13
Ondřej
Kukučka
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Jakub
Drozd
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
7
Martin
Fillo
17
Muhammed
Sanneh