ne 2.8.2015
Ohlasy po zápase

Mít šance? To je k ničemu, litoval střelec Kouřil

Když v 63. minutě poslal do sparťanské branky z několika kroků odražený míč a Baník vedl 1:0, mnohým tím připomenul loňské senzační dobytí Generali Areny. Bohužel, v závěru sobotního utkání dokázala Sparta na trefu stopera Martina Kouřila odpovědět, a to dokonce třikrát. Baníkovci přitom kromě vstřeleného gólu po chytře rozehrané standardce měli několik dalších stoprocentních šancí, v nichž ovšem scházelo to nejpodstatnější. Klid a přesné zakončení.

Právě proto nakonec vytáhlý stoper Baníku nadějně rozehrané utkání komentoval hlasem plným zklamání. „Chtěli jsme hrát aktivně. To, že jsme měli šance, je pro nás dobře, ale bohužel jsme nedali góly. Takže to je k ničemu,“ mrzelo chlapíka, který stejně jako spoluhráči tušil, že zápas se dal lépe zvládnout, pokud by baníkovci už v prvním poločase efektivněji naložili s nabídnutými šancemi.

Vždyť hned ve druhé minutě mířil po sólovém nájezdu do tyče Štěchovy branky Karol Mondek a stejný hráč měl po zhruba čtvrthodině hry další gólovku, kdy střílel těsně vedle opuštěné branky. Jelikož Baník k radostnému konci nedotáhl ani další slibně vyhlížející situace, musel o výsledku utkání rozhodnout druhý poločas.

Jako první si v něm vzal střelecké slovo Kouřil, který v 63. minutě po Mondekově centru těžil z důrazu stoperského kolegy Filipa Kaši. „Po standardce se to ke mně odrazilo, byl tam souboj, na který jsem zareagoval a spadlo to tam,“ popisoval střelec, na kterého okamžitě naskákali radující se spoluhráči včetně rozcvičujících se náhradníků.

Euforie ovšem trvala jen do 80. minuty, v níž domácí publikum vytrhl vyrovnávacím gólem ze smutku „Pan Spolehlivý“, tedy kapitán David Lafata. Co se na hřišti dělo v závěrečných minutách? „Úplně jsme odpadli, začali jsme jenom bránit. Pokud bychom dali gól na 2:0, zápas by byl jiný a mohli bychom si odvézt lepší výsledek. Sparta nás bohužel zatlačila, byla ke konci lepší a zaslouženě dala tři góly,“ řekl Kouřil, který věří, že předvedená hra Baníku proti favorizované Spartě týmu dodá sebevědomí.

„Jsme mladý tým, musíme dál makat a bojovat, pak výsledky přijdou,“ měl jasno muž, který byl opět nejen postavou, ale i výkonem, na hřišti k nepřehlédnutí.

5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
19
David
Lischka
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
4
Yira
Sor
7
Ondřej
Chvěja
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský
66
Denis
Granečný
9
David
Buchta
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka