ne 26.7.2015
Ohlasy po zápase

Martin Foltyn: Chyby se najdou, ale makali jsme jeden za druhého

Nejprve hrál na svém obvyklém postu středního záložníka, po změně stran se však přesunul na levý kraj obrany. Jedenadvacetiletý baníkovec Martin Foltyn se v sobotním utkání na Zbrojovce Brno (1:2) ovšem musel vyrovnávat nejen se změnou pozice. V 88. minutě se stal nešťastným aktérem rozhodujícího okamžiku vyrovnané premiéry ročníku 2015/2016. Po kontaktu s ním upadl v šestnáctce brněnský záložník Pašek a z nařízené penalty mířil přesně k tyči kapitán domácích Zavadil.

„Je to škoda. Chtěli jsme si z Brna odvézt minimálně bod. Před penaltovou situací tam nějaký kontakt s protihráčem byl, přepadl mi přes nohu. Rozhodčí písknul penaltu a my prohráli 1:2,“ vracel se Foltyn k okamžiku, který rozhodčí Kovařík po chvilkovém váhání posoudil jako penaltový. Do konce zápasu v tu chvíli zbývaly dvě minuty a nastavený čas, ve kterém však Baník navíc přišel o Marka Šichora vyloučeného za ostrý skluz. 

„Kdyby Zbrojovka dala druhý gól o něco dřív, mohli jsme s tím ještě něco udělat. Po gólu v 88. minutě už se těžko vyrovnává,“ věděl mladý baníkovec. Přesto, že premiéra sezóny 2015/2016 skončila porážkou, mohl celý tým odejít ze hřiště s čistým svědomím. Bojovný výkon a některé velmi dobré individuální výkony dávají naději, že Baník bude pro každého v lize těžkým protivníkem. Co říká výkonu sám hráč? „Určitě se najdou chyby, ale oproti generálce jsme makali jeden za druhého a je jen škoda, že jsme si alespoň bod neodvezli,“ komentoval Foltyn počínání baníkovské sestavy. 

V ní se od úvodního hvizdu objevil ve středové trojici společně s Derrickem Mensahem a Davorem Kukecem, druhou půli už však odehrál jako levý obránce místo vystřídaného Tomáše Vengřinka. „Už jsem tam nastoupil v tréninku i v generálce proti Karviné. Zažité to svým způsobem mám, i když to není můj post. Srovnal jsem se s tím rychle,“ líčil baníkovský středopolař, který si stejně jako ostatní spoluhráči hned v úvodním utkání ověřil osvědčenou tezi, že v první lize dovedou soupeři bezezbytku využít nabízené příležitosti. 

Právě proto Baník z jihu Moravy v sobotu odjížděl bez bodů, přestože od 32. minuty po krásné trefě Kukece vedl. „Teď musíme makat dál a hodit Brno za hlavu. Čeká nás zápas na Spartě. Musíme se s tím nějak vypořádat, přes týden si to urovnat a pokračovat dál,“ dodal na závěr jeden z šestice baníkovských odchovanců, kteří zasáhli do sobotního střetnutí.

25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
4
Yira
Sor
13
Roman
Potočný
7
Ondřej
Chvěja
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
66
Denis
Granečný
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour