čt 23.4.2020
A-tým

Jan Laštůvka: V kolektivu to je hned lepší

Sólový režim přípravy se mu stejně jako ostatním hráčům už zajídal. I velezkušený gólman Jan Laštůvka, který je přitom i ve volném čase zvyklý pravidelně sám trénovat na kondici, uvítal návrat do společného procesu. „Už i na mě to bylo dlouhé,“ přiznal.

Jak vás to v individuálním módu bavilo?

Týden je to v pohodě, dva týdny se taky dají zvládnout, ale pak už vám docházejí nápady a začíná to být monotónní. Pak už nevíte, co dělat. A jen běhání vás už samozřejmě moc nezabaví.

Na společné tréninky jste se tedy těšil?

Tohle už samozřejmě je mnohem zábavnější a pestřejší. Hlavně jste v brance a lítají na vás balony vlastně jako v zápase. V kolektivu to je hned lepší.

Řešíte v týmu, kdy by se mohlo začít hrát?

Bavíme se o tom, ale to rozhodnutí je stejně na jiných. My to neovlivníme. Ale potřebovali bychom znát nějaké datum. Připravujeme se pořád v nejistotě. Člověk neví, jak si to rozvrhnout, jak časovat formu. Nejde donekonečna pořád trénovat, jako by se blížil start.

Baník v pátek odvysílá záznam utkání se Spartou, ve kterém jste vychytal vítězství 3:2. Budete ho sledovat?

Rozhodně budu, protože už si na to, abych pravdu řekl, moc, skoro vůbec nepamatuju. Mám už jen hodně matné vzpomínky. Ale ty historické zápasy sleduju rád. Z karantény jsem se na YouTube díval na staré záznamy karvinských házenkářů, které jsem jako malý kluk hltal. Škoda, že se v archívech nedochovaly zápasy z éry Vojáčků, Ličků, trenéra Hadamczika, na to by se taky hodně rád mrkl. Ale i tenhle zápas si pustím rád.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Jakub
Drozd
0
Ondřej
Šašinka
0
Jakub
Pokorný
0
Gigli
Ndefe
0
Jan
Laštůvka
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Viktor
Budinský
0
Adam
Jánoš
0
Daniel
Tetour
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jaroslav
Svozil
0
Jan
Juroška
0
Ondřej
Kukučka
0
David
Buchta
0
Patrizio
Stronati
0
Radovan
Murin
0
Filip
Kaloč
0
Daniel
Holzer
0
Jiří
Fleišman
0
Tomáš
Zajíc
0
Muhammed
Sanneh