ne 6.3.2016
Ohlasy po zápase

Dobrý výkon, makali jste, povzbudili Hrubého fanoušci

Přestože v neděli odpoledne mladí baníkovci se zkušenější Duklou Praha prohráli těsně 1:2, znovu svým snaživým výkonem potvrdili, že tomuhle Baníku prostě stojí za to fandit. Radost na tribunách Městského stadionu, na který opět zavítalo více než pět tisíc fanoušků, byla největší ve chvíli, kdy se do branky soupeře snesl střílený centr záložníka Roberta Hrubého. Běžela 18. minuta utkání a Baník vedl 1:0.

Duklu se baníkovcům povedlo překonat opravdu vtipně a chytře, protože rozehrávající dvojice, ve které byl ještě Daniel Holzer, nejprve vypadala, jakoby si vůbec nerozuměla. Rozběhli se oba společně, Holzer však míč neposlal na Hrubého, ale nechal jej stát. Spoluhráč se k němu pak překvapivě vrátil a poslal na branku přesný centr.

„Byl to nacvičený signál, který jsme trénovali asi už dva týdny. Věděli jsme dopředu, co budeme dělat. Je super, že to takhle vyšlo, bylo tam trošku štěstíčka, ale to k tomu patří,“ komentoval gólovou situaci po zápase Hrubý, který zaznamenal svoji první ligovou trefu v dresu Baníku po svém zimním příchodu na hostování ze Slavie Praha.

Bohužel, zatímco v úvodu stála štěstěna na straně baníkovců, záhy se začalo střelecky více dařit soupeři. Vrzal a Berger svými trefami otočili skóre ještě před poločasem. „Rozhodlo to, že jsme neudrželi vedení. Těch prvních deset minut, co dáme gól, to je nejdůležitější pasáž, kterou musíme udržet. Stalo se nám to i na Slavii, kde kluci vedli a dostali hned do pěti minut gól,“ mrzelo jedenadvacetiletého záložníka, který inkasované góly přičítal nedůrazu v rozhodujících soubojích.

Dotahovat manko proti perfektně sehrané sestavě Dukly bylo pro baníkovské mladíky náročné, poradit si přitom dokázali v kombinaci i nasazením, ale finální fáze ofenzivním akcím scházela. Do slušné šance se dostal v závěru snad jen Dyjan Carlos de Azevedo, který střílel zpoza vápna těsně vedle. „Chybělo tam něco navíc, možná nějaký nečekaný moment. Uvolnit se jeden na jednoho, když to jenom kopete před branku, je to hra na náhodu,“ hledal Hrubý odpověď na otázku, co mohl on a jeho spoluhráči dělat na útočné polovině lépe.

Kromě radosti z úspěšně v praxi aplikovaného signálu před vedoucím gólem mohli mít všichni baníkovci radost z výborné atmosféry, která je jedním z nejpozitivnějších rysů nové éry Baníku. Fanoušci na tribunách oceňují každý poctivě dohraný souboj, každou povedenou akci a za mužstvem stojí od první do poslední minuty. Tohle musí být na hřišti znát. „Je to úžasné. Musím smeknout před baníkovci, protože, i když jsme prohráli, neslyšel jsem nic negativního. Fanoušci nás povzbuzují, řeknou nám: byl to dobrý výkon, makali jste. Takže jsem nadšený,“ doplnil na závěr šikovný záložník.

Další velká zkouška mladý tým Baníku čeká už v pátek na severu Čech, zápas 21. kola Synot ligy proti domácímu FK Jablonec začíná v 17:30.