so 7.11.2015
Aktuální zprávy

Do klubu stovkařů patří také Tomáš Mičola!

(AKTUALIZOVÁNO) Do prestižní skupiny dvaceti jedna hráčů, kterým se v historii samostatné české ligy podařilo odehrát v dresu Baníku sto a více ligových zápasů, patří od minulého utkání v Liberci další hráč současného kádru. Po Davoru Kukecovi, který dosáhl tohoto milníku nedávno na Slovácku, je novým členem „klubu stovkařů“ ofenzivní záložník Tomáš Mičola.

Sedmadvacetiletý fotbalista se k nám vrátil během podzimní sezóny po více než pěti letech strávených ve francouzském Brestu a pražské Slavii, kde jej trápily dlouhodobé zdravotní potíže. Díky výborné práci celého našeho realizačního týmu se mu povedlo uskutečnit říjnový comeback na ligové trávníky a baníkovskou bilanci po nedělním zápase proti Plzni zastavit na počtu 101 ligových zápasů a 17 vstřelených gólů. V baníkovském žebříčku, kterému vévodí trio Martin Lukeš (316 startů), René Bolf (235) a Radek Slončík (214), mu tak patří 20. místo.

Tomášovi jménem celého klubu i všech fanoušků přejeme, aby jeho návrat na fotbalové trávníky zdárně pokračoval a aby mu narůstal počet odehraných zápasů i vstřelených gólů. Ostatně, právě ty budeme nejvíce potřebovat v náročných bojích o záchranu ligové příslušnosti, které jsou na podzim ještě před námi, a to proti Bohemians Praha 1905, Jihlavě a Spartě.

„Vím, že mám za sebou dlouhou pauzu. Proto pro mě osobně bylo obrovskou vzpruhou, že mi Baník dal šanci hrát. Svým způsobem je to pro mě malý zázrak, že mohu být opět na hřišti,“ řekl Mičola, který v této sezóně nejprve naskočil na závěr zápasu s Olomoucí a následně nastoupil v základní sestavě proti Příbrami a Liberci, kde už odehrál celých devadesát minut a zároveň tak zaokrouhlil počet ligových startů za Baník na rovných sto. Dalších dvacet sedm a sedm gólů přidal jako hráč Slavie.

„Nejsem kouzelník, abych okamžitě hrál v nejlepší formě, ale věřím, že pořád mám týmu co dát. Hlavně svoji bojovnost, agresivitu a poctivou práci, která se mi vždycky vyplácela. Na to chci navázat a doufám, že tím klukům pomůžu,“ dodal odhodlaně záložník, který do Baníku přestoupil v roce 2004 z rodné Opavy. Ligový debut zažil velmi záhy, a to v pouhých sedmnácti letech, když 31. července 2006 na Bazalech naskočil na závěrečných dvanáct minut do zápasu proti Slavii Praha namísto Adama Varadiho.

První ligový gól v dresu Baníku vstřelil Tomáš Mičola na hřišti Jablonce ve čtvrtém kole téže sezóny 2006/2007. Střelecky nejplodnější zápas odehrál už jako stříbrný medailista z Mistrovství světa U20 na Bazalech 28. října 2007, když vstřelil dva góly při vysoké remíze 3:3 s Mladou Boleslaví. Právě ona se stala jeho nejčastějším terčem, neboť jí vstřelil hned pět ze svých sedmnácti ligových branek v dresu Baníku a jednu přidal později také jako hráč Slavie. Nejproduktivnější sezónou pro něj byla ta poslední před přestupem do Francie. V ročníku 2009/2010 pomohl baníkovcům k třetímu místu v lize sedmi brankami a asi nebude překvapením, že poslední z nich byla do sítě Mladé Boleslavi…

6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
8
Jakub
Drozd
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
14
Pepe
Mena
7
Martin
Fillo
21
Daniel
Holzer
13
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
1
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil