ne 8.11.2015

Solidní poločas nestačil, s Plzní jsme prohráli 0:4

Navzdory dobrému výkonu v první půli pro nás nedělní zápas 13. kola na Městském stadionu skončil krutou porážkou 0:4. Zkušený a velmi kvalitní soupeř z Plzně po změně stran dokázal využít zaváhání v naší obraně, čímž utkání jasně rozhodl ve svůj prospěch.

Do zápasu proti jednomu z lídrů Synot ligy jsme nastoupili v sestavě, do které se vrátil defenzivní záložník Václav Ježdík a po několika zápasech také krajní záložník Karol Mondek. Na hrotu útoku pak dostal šanci Marek Červenka a na levém beku Luka Lučić, tedy hráči, kteří si o místo řekli slušnými výkony v minulém kole na hřišti Liberce. Po úvodní zahřívací pasáži, v níž se ani jeden z týmů nedostal do nebezpečných prostorů k zakončení, jsme si vypracovali první dobrou možnost ve 13. minutě, kdy právě Mondek střílel zpoza velkého vápna těsně mimo plzeňské branky.

Hned o čtyři minuty později měl výbornou pozici ke střele Davor Kukec, ale jeho rána z dvaceti metrů po nařízeném volném přímém kopu skončila k naší smůle jen o milimetry vedle branky střežené obvyklým plzeňským náhradníkem Bolkem. Pak se do útoku hnala také Plzeň a Jiří Pavlenka musel vytáhnout vynikající zákrok proti hlavičce důrazného Holendy. To běžela 20. minuta a už za další tři minuty zasahoval náš gólman proti Kopicovi, který se na chvíli ocitl sám na malém vápně.

V dalších minutách měla herně navrch Plzeň, avšak statečně hrající baníkovci se znovu připomenuli v závěru první půle. Nejprve mohl do branky na zadní tyči dorazit centr Tomáše Mičoly Kukec, ale scházel mu jeden delší krok. V poslední minutě prvního poločasu se dostal k průniku do šestnáctky Červenka, ale jeho nadějný pokus zablokoval jeden z plzeňských obránců. Aktivita našemu týmu zůstala i po změně stran a byl to opět Kukec, který v 52. minutě střílel po pěkné akci, ale bohužel nad branku Plzně.

Kvalitní soupeř trestal nemilosrdně hned vzápětí, když centr z křídelního prostoru Pavlenka smolně vyrazil přímo před Hořavu, který následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O poznání obtížněji se nám vzdorovalo poté, co Holenda v 67. minutě přidal druhou branku Plzně, když dorazil míč po dobrém zákroku Pavlenky proti Hrošovskému. Zkušený a velmi silný soupeř si závěr zápasu hlídal a pustil nás jen k šanci Mičoly, který však přihrávku střídajícího Francise Narha poslal za Bolkova záda v ofsajdovém postavení. Naopak na druhé straně využili volných prostorů v naší obraně Petržela a také Ďuriš, kteří zvýšili náskok Plzně na čtyřbrankový. Navzdory dobrému výkonu v první půli tak pro nás zápas 13. kola skončil krutou porážkou 0:4.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Naše taktika nám v prvním poločase proti tak silnému soupeři, jako je Plzeň, docela vyšla. Pečlivě jsme obsazovali prostory a nedali soupeři příliš místa k souvislejší kombinaci a zakončení. Samozřejmě, že jsme v podobném stylu chtěli vstoupit i do druhé půle, ale bohužel jsme byli nedůslední a Plzeň projevila obrovskou kvalitu ve finální fázi. U prvních dvou gólů byli připraveni dorážet míče ve správných prostorech a poté se naše hra zhroutila, což soupeř využil k dalším dvěma gólům."