po 7.12.2015
Ohlasy po zápase

Debutant Ožvolda: Přišel jsem bojovat a hrát to, co umím

Příjemného zjištění se dostalo všem fanouškům, kteří, jak velí tradice Baníku, chtějí v modrobílých dresech vidět co nejvíce klubových odchovanců. V nedělním zápase proti Spartě (0:1) se jich představilo hned osm a jedním z nich byl i devatenáctiletý záložník Dan Ožvolda. Kmenový hráč naší juniorky se při své ligové premiéře dokonce objevil v základní sestavě a svoji roli zvládl. Chyběl jen happy end v podobě alespoň jednoho bodu, který si naše mužstvo bezesporu zasloužilo.

Velmi odvážný výkon baníkovců stál z velké míry právě na dravém mládí, které dostalo příležitost v zápase s klasickým označením „není co ztratit“. Velkou výzvu vyrovnat se ostříleným reprezentantům, jako jsou Lafata či Dočkal, baníkovští mladíci zvládli a prokázali, že touha po úspěchu, která je žene vpřed v Juniorské lize, je přenositelná i do Synot ligy. „První ligový start proti Spartě, to je úžasný pocit. Jsem za to moc rád,“ říkal po zápase Ožvolda, který se na ligovou premiéru pečlivě připravoval.

„Během týdne mi trenér řekl, že bych se mohl objevit v sestavě. Na trénincích jsme nacvičovali určité prvky, takže jsem postupně zjistil, že bych mohl hrát,“ upřesnil mladý baníkovec, který patří mezi juniory do trojice nejvytíženějších hráčů. V týmu kouče Lubomíra Adlera během podzimu vynechal pouze dvě utkání, jinak zápas co zápas nastupoval na svém postu středního záložníka. „V juniorce jsem tvůrce hry, a to jsem měl plnit i tady. Ale přišel jsem hlavně bojovat a hrát to, co umím,“ pokračoval Ožvolda, který se hned od začátku aktivně zapojoval do kombinací Baníku.

„Chytil jsem se první přihrávkou, to mi pomohlo a pak to bylo v pohodě. Kromě toho jsem měl za úkol hlídat Matějovského, aby moc netvořil hru Sparty a míče dával spíše dozadu,“ prozradil náš odchovanec, jaké další úkoly měl na hřišti plnit. Dařilo se mu to do 79. minuty, kdy jej vystřídal ještě o dva roky mladší spoluhráč, sedmnáctiletý mládežnický reprezentant Ondřej Šašinka. Projevil se přece jen úbytek sil? „Minulý týden jsem byl nemocný, což se projevilo. V závěru mi došly síly, navíc ligový zápas má úplně jiné tempo než Juniorská liga,“ doplnil Ožvolda.

Díky startu v posledním ligovém souboji letošního roku se zařadil mezi pětici odchovanců, kteří v sezóně 2015/2016 zažili svůj ligový debut. Kromě něj a mladšího z bratří Šašinků to byli také Martin Honiš, Josef Celba a Marek Szotkowski. Mladí hráči s perspektivou tedy dostávají šanci navzdory velmi kritické pozici Baníku v ligové tabulce. „Jsem moc rád za šanci a budu dělat vše pro to, abych v áčku zůstal,“ dodal zástupce nové generace našeho klubu.

16
Jan
Laštůvka
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
7
Ondřej
Chvěja
12
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Roman
Potočný
33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
8
Jaroslav
Harušťák