čt 12.1.2017
A-tým

Čtyřlístek jde na hostování do Vítkovic

Baník zredukoval širší kádr o čtyři jména. S Vítkovicemi se definitivně dohodl na půlročním hostování čtveřice Jakub Malý, Jan Matěj, Martin Honiš, Marek Szotkowski, která je s patnáctým týmem podzimní části druhé ligy už od minulého týdne ve společné přípravě.

Vedení Baníku si slibuje, že všichni mladíci naberou ve Vítkovicích zápasové zkušenosti, které je posunou dále. „O kluky byl zájem i jinde, ale rozhodli jsme se pro Vítkovice. Nemusí se nikam stěhovat, i my je tady budeme mít více na očích a můžeme je sledovat. Druhá liga je pro jejich růst bezvadná soutěž. Ta spolupráce může být prospěšná pro obě strany,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Všichni čtyři hráči už za Vítkovice zasáhli do úvodních dvou utkání zimní Tipsport ligy a v obou se střelecky prosadili - Jakub Malý (na snímku) se trefil proti Popradu, Marek Szotkowski proti Bielsko-Bialé.

Druhou ligu si na podzim zahráli pouze záložníci Jakub Malý (3 zápasy, 147 minut, 1 asistence) a Jan Matěj (1 zápas, 18 minut). Stoper Martin Honiš hostoval v MSFL v Petřkovicích a útočník Marek Szotkowski v Hlučíně, oba se tedy posouvají o patro výše.


                                      Přehled dosavadních změn v kádru:

PŘÍCHODY:

Robert Hrubý (přestup Slavia Praha), Alexander Jakubov (přestup FK Varnsdorf), Štefan Pekár (přestup Spartak Myjava), Martin Šustr (přestup Hanácká Slavia Kroměříž), Tomáš Hučko (prodloužení hostování z MŠK Žilina).

ODCHODY:

David Lischka (konec hostování z FK Jablonec), Jakub Malý (hostování MFK Vítkovice), Jan Matěj (hostování MFK Vítkovice), Martin Honiš (hostování MFK Vítkovice), Marek Szotkowski (hostování MFK Vítkovice).

25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
66
Denis
Granečný
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
12
Radovan
Murin
33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma